Wejherowo: Śmierć i ranni na drogach

  Wejherowo: Śmierć i ranni na drogach

  Dariusz Chabior

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W dwóch wypadkach samochodowych zginęła jedna dziewczynka, a 7 osób zostało rannych.
  Po wypadku samochodowym w Milwinie, zmarła 11 letnia dziewczynka. W Redzie w wyniku zderzenia samochodów rannych zostało 5 osób.

  W sobotę o godzinie 8.40, na trasie z Wejherowa do Częstkowa, zderzyły się dwa samochody vw golf. W jednym z nich podróżowały 3 osoby, 34 letnia kobieta, która prowadziła i dwoje dzieci 7 i 11 letnie.

  W miejscowości Milwino, na zakręcie drogi, kierującej nie udało się zapanować nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i uderzyła bokiem w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.
  Wynik zderzenia okazał się tragiczny w skutkach. Dzieci odniosły obrażenia, z czego 11 letnia dziewczynka na tyle poważne, że po przewiezieniu do szpitala wejherowskiego musiała zostać poddana operacji. Lekarzom jednak, mimo intensywnych zabiegów, nie udało się uratować jej życia. Kierujące obydwoma samochodami były trzeźwe.

  Również w sobotę, ale już w nocy ok. godziny 22, na ul. Wejherowskiej w Redzie zderzyły się samochody hyundai i audi. Kierujący hyundajem, jadąc w kierunku Wejherowa, chciał zjechać na przeciwną stronę jezdni do stacji benzynowej. W trakcie wykonywania tego manewru, nie zauważył jadącego z naprzeciwka audi i wymusił pierwszeństwo. Wynikiem zderzenia były obrażenia 5 osób. We krwi kierowcy hyundaja stwierdzono 2 promile alkoholu.

  Policjanci przypominają, że dzieci (do lat 12, lub 150 cm wzrostu) przewożone w samochodach, muszą być umieszczane w fotelikach. Na drogach powiatu wejherowskiego zostanie wkrótce rozpoczęta akcja sprawdzająca, czy przepis ten jest respektowany.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama