Coraz wyższa forma Atomówek - koniec zgrupowania we Włoszech

Piotr Wiśniewski

Aktualizacja:

©T. Bołt

Mocnym akcentem zakończyły zgrupowanie we Włoszech siatkarki Atomu Trefla Sopot. W środę pokonały bowiem Yamamay Busto Arsizio 3:1, zdobywając w ten sposób Trofeum Bruna Forta. Włoski zespół to zdobywca Pucharu CEV z poprzedniego sezonu. Bardzo dobre zawody rozegrała Neriman Ozsoy, która wybrana została MVP meczu. Dziś Atomówki wracają do domów.

©T. Bołt

Forma Atomu Trefla Sopot wyraźnie zwyżkuje. Potwierdzeniem tego jest wczorajszy triumf ze zdobywcą Pucharu CEV - Yamamay Busto Arsizio. Podopieczne trenera Chiappiniego wygrały 3:1 i sięgnęły po prestiżowe Trofeum Bruna Forta. Środa była ostatnim dniem zgrupowania we Włoszech, bowiem w czwartek Atomówki wracają do kraju. Włoskiego opiekuna Atomu cieszyć może nie tylko rosnącą dyspozycja zespołu, co poszczególnych zawodniczek.
    We wczorajszym pojedynku z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Neriman Ozsoy. Turczynka wybrana została MVP turnieju. O zwycięstwie sopocianek przesądziła czwarta partia, wygrana na przewagi do 27.

Lepiej to spotkanie rozpoczął zespół trenera Chiappiniego. Dobrze w tej części meczu prezentowała się Maculewicz, sprawnie funkcjonowało przyjęcie i Atom objął prowadzenie 8:4. Skuteczne ataki Ozsoy i na drugą przerwę techniczną oba zespoły udały się przy wyniku 16:10 dla sopocianek. Włoszki na chwilę się przebudziły, ale łabędzi śpiew nie wystarczył, aby powstrzymać Atomówki. Pierwsza partia dla Atomu Trefla.

W kolejnej odsłonie lepiej na parkiecie czuły się zawodniczki Yamamay. Wypracowana przewaga z początku partii wystarczyła, aby spokojnie dowieźć wynik do końca.

Na początku trzeciego seta Atomówki miały problemy z powstrzymaniem ataków Włoszek. Gra sopociankom się nie kleiła. Jednak seria błędów po stronie rywalek sprawiła, iż Trefl wrócił do gry. Szybko zniwelował straty i wyszedł na prowadzenie 14:10. Zdobywczynie pucharu CEV nie odpuszczały i doszły na jeden punkt. Końcówka to już popis sopockiej drużyny. Po trzech partiach Trefl prowadził więc 2:1.

Najwięcej emocji dostarczył ostatni set. W nim cały czas trwała zażarta walka. Ostatecznie obronną ręką wyszły z niej podopieczne trenera Chiappiniego, wygrywając na przewagi 29:27. Wspomniana wcześniej Ozsoy, wybrana MVP spotkania zdobyła 27 punktów.

Yamamay Busto Arsizio - Atom Trefl Sopot 1:3 (18-25, 25-19, 22-25, 27-29)

Atom Trefl: Bełcik, Ozsoy, Maculewicz, Fernandez, Rinieri, Sieczka, Maj (L) oraz Świeniewicz, M. Śliwa.

Punkty: Ozsoy 27, Sieczka, Maculewicz i Fernandez po 12, Świeniewicz 10, Bełcik 3, Rinieri 2.

Dzień wcześniej natomiast sopocianki pokonały Asystel Novara 3:2, rewanżując się za porażkę z finału turnieju Trofeo Valsesia.

Atom Trefl Sopot - Asystel Novara 3:2 (22:25, 25:19, 16:25, 25:19, 15:7).

Atom Trefl: Bełcik, Ozsoy, Maculewicz, Fernandez, Świeniewicz, Rinieri, Maj (L) oraz Sieczka.

Zgrupowanie we Włoszech trwało od 18 listopada. W tym czasie Atomówki rozegrały 6 spotkań towarzyskich.

Oto przypomnienie wyników:

Trefl Sopot - Villa Cortese 1:3 (28:26, 23:25, 15:25, 18:25) oraz 22:25.

Półfinał turnieju Trofeo Valsesia: Trefl Sopot - Foppapedretti Bergamo 3:0 (25:21, 25:21, 25:18).

Finał turnieju Trofeo Valsesia: Atom Trefl Sopot - Asystele 2:3 (25:22, 17:25, 19:25, 27:25, 17:19).

Atom Trefl Sopot - Chieri Volley 1:3 (18:25, 19:25, 25:21, 21:25).

Mecz o Trofeum Bruna Forta: Yamamay Busto Arsizio - Atom Trefl Sopot 1:3 (18-25, 25-19, 22-25, 27-29).

Bilans: 3-3. Sety wygrane/przegrane: 13/12 + 1 (w meczu z Villa Corteste rozegrano dodatkowy piąty set).

Początek sezonu PlusLigi Kobiet z udziałem Atomu Trefla Sopot już 5 grudnia. Sopocianki rozegrają wówczas pojedynek z Centrostalem Bydgoszcz. Więcej o tym spotkaniu, a także harmonogramie sprzedaży wejściówek można przeczytać tutaj: