W pomorskich ostępach kryją się drugie tury

  W pomorskich ostępach kryją się drugie tury

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 26 listopada
  Tomasz Rozwadowski

  Tomasz Rozwadowski

  1. Monokultura tygodnia: Pomorze. Wyniki elekcji samorządowej dają prawie całą władzę w ręce Platformy Obywatelskiej. Technika rządzenia za pomocą autopilota zdaje egzamin.

  2. Mariaż tygodnia: Lechia z Lotosem. Grupa Lotos podpisała umowę na trzyletnie sponsorowanie drużyny piłkarskiej Lechii Gdańsk. Zastanawiam się, czy w razie sprzedaży spółki klub czeka zmiana nazwy. Dynamo? CSKA?

  3. Konkurent tygodnia: Wojciech Fułek. Były wiceprezydent Sopotu niemal nie wygrał wyborczego pojedynku ze swoim wieloletnim szefem Jackiem Karnowskim. Będzie w kurorcie druga tura, nad Bałtyk zjadą się łowcy samorządowych sensacji.

  4. Zarzucony tygodnia: Ryszard Krauze.
  Trójmiejski miliarder usłyszał od katowickiej prokuratury zarzuty dotyczące jego domniemanej niegospodarności. To co dla biznesmena jest inwestycją, dla oskarżycieli stratą. Czy jeśli w razie porażki w sądzie koszty poniosą podatnicy, będzie to nietrafiona inwestycja?

  5. Cytat tygodnia: "Swojego wyniku wyborczego nie mogę i nie chcę oceniać w kategoriach porażki". Chcieć to móc, nie chcieć to nie móc. Tok rozumowania Andrzeja Jaworskiego z PiS jest do bólu logiczny.

  6. Okrutni tygodnia: władze Miastka. Za każdy dzień opóźnienia w remoncie ratusza naliczają firmie budowlanej 5 tys. PLN grzywny. No cóż, car Piotr I bywał jeszcze surowszy wobec partaczy...

  7. Pogoniony tygodnia: Andrzej Renes. Ulubiony rzeźbiarz gdańskiego arcybiskupa nie postawi pomnika przed katedrą w Oliwie. Szkoda, że lista monumentów niezrealizowanych przez niego nie jest dłuższa.

  8. Hit tygodnia: prezerwatywa. Od kilku dni katolicy mogą już używać środków antykoncepcyjnych. Co prawda na ten przywilej trzeba sobie zasłużyć zrujnowanym życiem osobistym i licznymi chorobami, ale i tak jest fajnie!

  9. Porównanie tygodnia: do Auschwitz. W Gdańsku pojawił się billboard przedstawiający prezydenta miasta z jednym z jego zastępców na tle bramy przypominającej oświęcimską. Zgadzam się, nie są zbyt mili, ale tacy aż źli to już chyba nie.

  10. Popularny tygodnia: Wojciech Szczurek. Dotychczasowy prezydent Gdyni płynnie i z bardzo wysokim poparciem przeszedł w stan przyszłego prezydenta tegoż miasta. Ach, ten Szczurek!

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uZiKVrwC

   jsKylrjZfGWg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   B8HR2o umnqaurmcqci, [u**********erqfzvbtquoc.com/]erqfzvbtquoc[/url], [link=http://xroangxzwtng.com/]xroangxzwtng[/link], http://vrhpqhzxobcw.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama