Hel: Apel przeciwko Wądołowskiemu

  Hel: Apel przeciwko Wądołowskiemu

  Kinga Trubicka-Czapka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Klemens Adam Kohnke, kandydat, który w drugiej turze wyborów w Helu zmierzy się z urzędującym burmistrzem Mirosławem Wądołowskim, otrzymał polityczne wsparcie. Poparł go trzeci z ubiegających się o fotel w ratuszu w pierwszej turze kandydatów - Janusz Leszczyński.
  Hel: Apel przeciwko Wądołowskiemu

  ©Archiwum

  - Uważam, że w obecnej sytuacji tylko ten kandydat daje gwarancję rozwoju miasta, dlatego wystosowałem apel do wyborców, aby poparli pana Kohnke - powiedział nam Leszczyński, który miejsce w dogrywce przegrał z Kohnke o 29 głosów.

  W sumie w pierwszej turze na Wądołowskiego głosowało 41,96 proc. wyborców. Jego dwaj rywale mieli więc "większość", stąd Leszczyński w apelu określa pierwszą turę jako "triumf idei i założeń programów obu komitetów". I przekonuje, że reelekcja Wądołowskiego to złe rozwiązanie.

  Doktor Klemens Adam Kohnke jest zadowolony z poparcia: - Myślę, że to wynik tego, że w naszych programach dla Helu wiele było punktów stycznych, czy bardzo podobnych - powiedział nam kandydat.


  - Stawiamy sobie podobne cele, różnimy się po prostu osobowościami. I to właśnie chyba tę osobowość wybierali bardziej helanie w pierwszej turze.

  - Mieszkańcy to nie są maszynki do głosowania. Będą decydować przy urnach tak, jak uważają, a nie jak im ktoś wyda polecenie - mówi Wądołowski. I dodaje, że "to nie wojsko", nawiązując do żołnierskiej przeszłości Leszczyńskiego. Ten zaś rewanżuje się stwierdzeniem, że "rok 2020 nie musi być naszym końcem", co jest aluzją do nazwy komitetu "Morskie Przymierze Hel 2020 i Wądołowski".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama