Jak i gdzie znaleźć dobry staż

  Jak i gdzie znaleźć dobry staż

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ruszamy z akcją "Czas na staż"! Jeżeli wybierasz się na staż lub chciałbyś go odbyć, dołącz do naszej akcji! Codziennie dowiesz się ciekawych informacji m.in.: jakie są plusy stażu, gdzie szukać ofert, jakiego wynagrodzenia możesz się spodziewać oraz jak wygląda staż za granicą.
  Jak i gdzie znaleźć dobry staż

  ©materiały promocyjne

  Jak i gdzie znaleźć dobry staż?


  Podjąłeś już decyzję o odbyciu stażu i praktyk. Teraz stajesz przed problemem – jak i gdzie znaleźć dobry staż. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które znacznie ułatwią Ci znalezienie ciekawej i dobrej oferty.

  Serwisy ogłoszeniowe
  W serwisach ogłoszeniowych możesz odszukać mnóstwo różnych i ciekawych ofert staży i praktyk. Takie serwisy jak praca.gratka.pl dysponują znaczną bazą ogłoszeń, gdzie możesz przeglądać oferty pracodawców. Dobrym sposobem jest również zamieszczenie własnego ogłoszenia, które znacznie poszerzy zasięg poszukiwań.

  Targi pracy
  Odwiedź targi pracy w swoim mieście.
  To świetna i niepowtarzalna okazja do poznania rynku pracy, a także branży, która Cię interesuje oraz poznania przedstawicieli konkretnych firm. Na targach pracy możesz się również dowiedzieć, które firmy obecnie rekrutują i na jakie stanowiska. Wybierając się tam pamiętaj o zabraniu CV, które możesz zostawić u pracodawców.

  Biuro Karier
  Jeżeli jesteś studentem lub absolwentem szkoły wyższej koniecznie zgłoś się do Biura Karier. Tam dowiesz się o aktualnych ofertach pracy oraz poznasz sposoby szukania staży.

  Urząd pracy
  Będąc zarejestrowanym w urzędzie pracy możesz ubiegać się o staż. Doradcy zawodowi wskażą ci konkretne oferty, ale również pomogą w dofinansowaniu stażu. Pamiętaj, że możesz samemu znaleźć staż, po czym złożyć wniosek o jego finansowanie.

  Strony internetowe firm
  Dobrym sposobem jest sporządzenie listy firm, które Ciebie interesują. Wiele stron internetowych firm posiada zakładkę 'współpraca' czy też 'kariera' – tam również szukaj ofert stażu i praktyk. Jeżeli dana firma nie prowadzi aktualnie rekrutacji nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać na odpowiedni email list motywacyjny oraz CV.

  Serwisy społecznościowe, fora dyskusyjne
  Serwisy społecznościowe odgrywają coraz większą role w aktywnym szukaniu pracy. Na takich serwisach jak Goldenline czy Linkedin możesz znaleźć grupy, gdzie także ogłaszają się pracodawcy. Na forach również możesz znaleźć ciekawe informacje dotyczące staży i praktyk.

  Jeżeli chcesz się dowiedzieć o aktualnych ofertach praktyk i stażu sprawdź najnowsze ogłoszenia.

  Nie przeocz akcji, bądź z nami na bieżąco!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama