Pojedziemy Kartuską równą jak stół

  Pojedziemy Kartuską równą jak stół

  Anna Werońska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Remonty na drogach w centrum Gdańska dobiegają końca. W piątek wieczorem kierowcy pojadą po wyremontowanych ulicach Kartuskiej i Nowe Ogrody, a w sobotę rano na tej samej trasie, po czterech miesiącach przerwy, pojawią się tramwaje. By mogło to się stać możliwe, kierowcy męczyli się na jezdni zwężonej do połowy szerokości, którą mogli jechać wyłącznie w kierunku obwodnicy, i błądzili na licznych objazdach.
  W ramach inwestycji odnowiono także chodniki, przejazdy przez tory, osiem przystanków tramwajowych i uliczne oświetlenie, wybudowano też ścieżki rowerowe po stronie sądu. Łącznie remont pochłonął prawie 30 mln złotych.

  Najprawdopodobniej ostatniego dnia listopada zakończą się prace na ul. Nowolipie, które od ponad dwóch miesięcy powodowały utrudnienia w ruchu w związku z przebudową ul. Łostowickiej. Od 10 września kierowcy poruszający się lewą stroną jezdni, przed skrzyżowaniem z ulicą Kartuską, musieli korzystać z pasa po przeciwnej stronie drogi.

  Natomiast na początku grudnia w końcu bez problemów przejechać będzie można remontowaną od trzech miesięcy ul. Powstańców Warszawskich. Naprawa nawierzchni oraz chodników, na odcinku od ul. Beethovena do ul. Dąbrowskiego, pochłonęła 2 mln złotych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama