Sopot: Pijany Amerykanin staranował drzewo

  Sopot: Pijany Amerykanin staranował drzewo

  red., KWP Gdańsk

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W poniedziałek o godzinie 5. 25. jadący ulicą Powstańców Warszawy 31-letni obywatel Stanów Zjednoczonych nie zapanował nad swoim pojazdem i uderzył w drzewo. Rozbitego na drzewie forda fiestę zauważył przechodzący ulicą Powstańców Warszawy świadek zdarzenia, ku jego zdumieniu z pojazdu wysiadł zataczając się mężczyzna. Świadek powiadomił policję.

  31-letni Amerykanin tłumaczył się policjantom, że to nie on kierował pojazdem tylko przygodnie poznany w jednym z sopockich klubów mężczyzna, ale nie może wyjawić jego tożsamości. Policjanci nie dali wiary jego słowom.

  Mężczyźnie w związku z tym, że nie poddał się badaniu alkomatem, pobrano krew. Po badaniu okazało się, że miał w niej 2,24 promila alkoholu. Ponadto w wyniku ustaleń policjantów oraz dzięki zapisom z ulicznych kamer okazało się, że za kierownicą fiesty siedział 31-letni mężczyzna, który zaprzeczał, że jakoby on miał kierować fordem.

  Amerykanin został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj wieczorem usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje sankcje do dwóch lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama