Bliski finał targowego porozumienia

  Bliski finał targowego porozumienia

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jest nadzieja, że jeszcze w czerwcu zostanie podpisane porozumienie między władzami Gdańska i PKP w sprawie przyszłości Targu Siennego i Targu Rakowego.
  Następnie zostanie ogłoszony międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie tej części miasta.

  Zwycięzca będzie miał prawo zabudować wspomniane tereny, z wykorzystaniem przestrzeni nad wąwozem z torami, przylegającym do wspomnianych targów. Niewykluczone, że tym samym planem zabudowy zostanie objęty również Targ Węglowy. Tu potrzebne jest porozumienie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, mającymi na Targu Węglowym swój obiekt.

  - Zakończyły się ostatnie uzgodnienia w sprawie warunków i zasad współpracy w zakresie zagospodarowania terenów kolejowych, w rejonie pomiędzy wiaduktami Armii Krajowej i Hucisko, w ramach którego przewiduje się budowę płyty nad torami, przedłużenie linii SKM wraz z budową nowego przystanku SKM Gdańsk Śródmieście - informuje Anna Dyksińska z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Trwają konsultacje na szczeblu zarządów stron. Podpisanie porozumienia pomiędzy miastem, Ministerstwem Infrastruktury, Urzędem Marszałkowskim i PKP SA, PKP PLK SA, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście przewidziane jest w czerwcu.

  Zgodnie z ustaleniami zawartymi w projekcie porozumienia, inwestorem przedłużenia linii SKM wraz z budową przystanku SKM Gdańsk Śródmieście będzie samorząd województwa. Rozpoczęcie budowy uzależnione jest od terminu przekazania samorządowi przez PKP terenu pod inwestycję. Na sfinalizowanie tych zamierzeń czekają firmy gotowe zabudować targi.

  Z zabudową targów i terenów kolejowych między ul. Hucisko i Armii Krajowej związane będzie powiększenie i modernizacja budynku gdańskiego magistratu - wynika z informacji, które uzyskaliśmy od Barbary Szczerbowskiej, kierownika Referatu Planów i Marketingu Wydziału Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Przedsięwzięcie to będzie realizowane jako cel publiczny przez inwestora (spółkę celową z udziałem miasta, zawiązaną do realizacji przedsięwzięcia) w ramach zagospodarowania rejonu Targu Siennego i Targu Rakowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo