Kwidzyn: Ruszyła akcja "Gimbus"

  Kwidzyn: Ruszyła akcja "Gimbus"

  KWP Gdańsk, red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od wtorku ruszyły działania kontrolne kwidzyńskiej policji "Gimbus", które mają na celu skontrolowanie jak największej ilości pojazdów służących do przewozu dzieci do szkół. Akcja potrwa do 1 grudnia br. W wielu szkołach do przewozu dzieci i młodzieży wykorzystywane są nie tylko autobusy zakupione ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej tzw. gimbusy, ale również autobusy innych przewoźników.
  Często są to pojazdy komunikacji publicznej, na co dzień pełniące rolę autobusów rejsowych. Zdarza się, iż nie posiadają one wymaganego przepisami wyposażenia, jak choćby oznakowanie pojazdu obowiązujące przy przewozie dzieci.

  Funkcjonariusze kwidzyńskiej drogówki skontrolują, czy przestrzegane są przepisy dotyczące przewozu dzieci. Mundurowi zwrócą uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz ich oznakowanie i dokumentację, a także na liczbę przewożonych osób i obecność opiekuna w kontrolowanym pojeździe.
  Policjanci spodziewają się, że prowadzone dotychczas działania przyniosą wyraźną poprawę stanu technicznego wykorzystywanych autobusów, jednak w dalszym ciągu ujawniane są przypadki, gdzie pojazdy te nie spełniają wymaganych przepisami warunków technicznych.

  Podobnie jak w ubiegłym tygodniu w Trumiejkach (gm. Prabuty), gdzie policjanci od kierowcy "gimbusa", którym dzieci przyjechały do szkoły, wyczuli alkohol. Badanie alkotestem wykazało, że 54-latek ma prawie 0,7 promila. Autobus nie był oznakowany specjalnymi tablicami, informującymi innych kierowców, że jest pojazdem przewożącym dzieci. Przeprowadzona kontrola stanu technicznego wykazała szereg innych usterek.

  Działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem "Gimbus" prowadzone są od wtorku i potrwają do 1 grudnia br. na terenie całego powiatu kwidzyńskiego.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama