W Czersku poskarżyli się na burmistrza

  W Czersku poskarżyli się na burmistrza

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Czterej kandydaci na stanowisko burmistrza Czerska złożyli u komisarza wyborczego skargę na Marka Jankowskiego, piastującego tę funkcję w minionej kadencji. W wyborach ubiega się o reelekcję.
  - Obecny burmistrz za publiczne pieniądze zrobił sobie kampanię wyborczą, wydając pisemko "Panorama Czerska". Również za publiczne pieniądze było ono kolportowane - twierdzi Henryk Mollin, jeden z kandydatów na burmistrza.

  "Panorama Czerska" to pisemko wydawane przez czerski ratusz już od kilku lat. W zależności od potrzeb i finansów ukazuje się raz w roku, raz na dwa lata lub na zakończenie kadencji. Ostatni numer trafił do mieszkańców miasta i gminy Czersk tuż przed wyborami samorządowymi. I właśnie to spotkało się ze sprzeciwem kontrkandydatów obecnego burmistrza.

  - To jakiś absurd - odpiera zarzuty Marek Jankowski, burmistrz Czerska. - Przecież to jest tylko biuletyn informacyjny między innymi o działalności Rady Miejskiej. Nie ma tam miejsca na polemiki wyborcze. Biuletyn to nic nowego, tak jak zarzuty opozycji. Nie po raz pierwszy twierdzą, że robię sobie w ten sposób kampanię wyborczą.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama