Oscary 2014. Nominacje do nagród Akademii Filmowej [pełna...

    Oscary 2014. Nominacje do nagród Akademii Filmowej [pełna lista nominacji we wszystkich kategoriach]

    as

    Dziennik Bałtycki

    Aktualizacja:

    Dziennik Bałtycki

    Oscary 2014. Nominacje do nagród Akademii Filmowej [pełna lista nominacji we wszystkich kategoriach]
    1/11
    przejdź do galerii
    Już w niedzielę rozdanie nagród Akademii Filmowej. Kto w tym roku zdobędzie Oscara? Sprawdźcie kto jest nominowany. Prezentujemy pełna listę we wszystkich kategoriach.
    16 stycznia ogłoszono nominacje do najważniejszych filmowych nagród. Najwięcej nominacji do Oscara, bo aż po 11 dostały filmy: "Grawitacja" Alfonso Cuarón'a oraz "American Hustle" Davida o. Rusell'a. Kto jeszcze został nominowany?

    Oscary 2015. Ogłoszono nominacje. Które filmy mają szansę na statuetkę? [LISTA,WIDEO]



    Nominacje do Oscarów 2014


    Najlepszy Film

    "American Hustle"
    "Kapitan Phillips"
    "Witaj w klubie"
    "Grawitacja"
    "Ona"

    "Nebraska"
    "Tajemnica Filomeny"
    "Zniewolony. 12 Years a Slave"
    "Wilk z Wall Street"

    Najlepsza Reżyseria

    David O. Russell - "American Hustle"
    Alfonso Cuarón - "Grawitacja"
    Alexander Payne - "Nebraska"
    Steve McQueen - "Zniewolony. 12 Years a Slave"
    Martin Scorsese - "Wilk z Wall Street"

    Najlepszy Scenariusz Adaptowany

    Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke - "Przed północą"
    Billy Ray - "Kapitan Phillips"
    Steve Coogan, Jeff Pope - "Tajemnica Filomeny"
    John Ridley - "Zniewolony. 12 Years a Slave"
    Terence Winter - "Wilk z Wall Street"

    Najlepszy Scenariusz Oryginalny

    Eric Warren Singer, David O. Russell - "American Hustle"
    Woody Allen - "Blue Jasmine"
    Craig Borten, Melisa Wallack - "Witaj w klubie"
    Spike Jonze - "Ona"
    Bob Nelson - "Nebraska"

    Najlepszy aktor

    Christian Bale - "American Hustle"
    Leonardo DiCaprio - "Wilk z Wall Street"
    Bruce Dern - "Nebraska"
    Chiwetel Ejiofor - "Zniewolony. 12 Years a Slave"
    Matthew McConaughey - "Dallas Buyers Club"

    Najlepsza aktorka

    Amy Adams - "American Hustle"
    Cate Blanchett - "Blue Jasmine"
    Sandra Bullock - "Grawitacja"
    Judi Dench - "Tajemnica Filomeny"
    Meryl Streep - "Sierpień w hrabstwie Osage"

    Najlepszy aktor drugoplanowy


    Barkhad Abdi - "Kapitan Phillips"
    Michael Fassbender - "Zniewolony. 12 Years a Slave"
    Jared Leto - "Dallas Buyers Club"
    Jonah Hill - "Wilk z Wall Street"
    Bradley Cooper - "American Hustle"

    Najlepsza aktorka drugoplanowa

    Sally Hawkins - "Blue Jasmine"
    Jennifer Lawrence - "American Hustle"
    Lupita Nyong'o - "Zniewolony. 12 Years a Slave"
    Julia Roberts - "Sierpień w hrabstwie Osage"
    June Squibb - "Nebraska"

    Najlepsza animacja

    "Krudowie"
    "Minionki rozrabiają"
    "Ernest i Celestyna"
    "Kraina lodu"
    "Kaze tachinu"

    Najlepszy dokument

    "Scena zbrodni"
    "Piękna i bokser"
    "Brudne wojny"
    "The Square"
    "20 Feet from Stardom"

    Najlepszy film obcojęzyczny

    "W kręgu miłości"
    "Polowanie"
    "Wielkie piękno"
    "Omar"
    "L'image manquante"

    Najlepsze efekty specjalne

    "Grawitacja"
    "Hobbit: Pustkowie Smauga"
    "Iron Man 3"
    "Jeździec znikąd"
    "W ciemność Star Trek"

    Najlepszy montaż

    "American Hustle"
    "Kapitan Phillips"
    "Witaj w klubie"
    "Grawitacja"
    "Zniewolony. 12 Years a Slave"

    Najlepsze zdjęcia

    "Wielki mistrz"
    "Grawitacja"
    "Co jest grane, Davis"
    "Nebraska"
    "Labirynt"

    Najlepsze kostiumy

    "American Hustle"
    "Wielki mistrz"
    "Wielki Gatsby"
    "The Invisible Woman"
    "Zniewolony. 12 Years a Slave"

    Najlepsza scenografia

    "American Hustle"
    "Grawitacja"
    "Wielki Gatsby"
    "Ona"
    "Zniewolony. 12 Years a Slave"

    Najlepsza charakteryzacja

    "Witaj w klubie"
    "Jackass: Bezwstydny dziadek"
    "Jeździec znikąd"

    Najlepsza muzyka

    "Złodziejka książek"
    "Grawitacja"
    "Ona"
    "Tajemnica Filomeny"
    "Ratując pana Banksa"

    Najlepsza piosenka

    "Alone Yet Not Alone" - "Alone Yet Not Alone"
    "Happy" - "Minionki rozrabiają"
    "Let It Go" - "Kraina lodu"
    "The Moon Song" - "Ona"
    "Ordinary Love" - "Mandela: Long Walk to Freedom"

    Najlepszy montaż dźwięku

    "All Is Lost"
    "Kapitan Phillips"
    "Grawitacja"
    "Hobbit: Pustkowie Smauga"
    "Lone Survivor"

    Najlepszy dźwięk

    "Kapitan Phillips"
    "Grawitacja"
    "Hobbit: Pustkowie Smauga"
    "Co jest grane, Davis?"
    "Lone Survivor"

    Najlepszy film krótkometrażowy


    "Aquel no era yo"
    "Avant que de tout perdre"
    "Helium"
    "Pitaako mun kaikki hoitaa?"
    "The Voorman Problem"

    Najlepsza krótkometrażowa animacja

    "Feral"
    "Get a Horse!"
    "Mr. Hublot"
    "Possessions"
    "Room on the Broom"

    Najlepszy krótkometrażowy dokument

    "CaveDigger"
    "Facing Fear"
    "Karama Has No Walls"
    "The Lady in Number 6"
    "Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall"

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Polecamy

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama