Gra internetowa z ustecką syrenką

  Gra internetowa z ustecką syrenką

  DD

  Już niedługo Ustka będzie promować się grą internetową na portalach Facebook i NK. Na taki pomysł wpadli pracownicy usteckiego magistratu.
  Magdalena Matusik z biura promocji miasta i Jacek Cegła, rzecznik prasowy wpadli na pomysł, aby promować Ustkę za pomocą gry internetowej. Wraz z programistą z Ustki zaprojektowali i przystąpili do realizacji swojego pomysłu.

  - Gra nawiązuje do legendy o usteckiej syrence (bryzgi rosowej) Franciszka Fenikowskiego. Gracz wciela się w postać syrenki, która wyrusza w drogę, aby pomóc wdowie Maruszy - opowiada Jacek Cegła, jeden z pomysłodawców.


  Gra internetowa zrobiona jest we flashu. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna. Gracz za pomocą myszki steruje syrenką, która płynąc na pomoc biednej wdowie zbiera łososie, bursztyny, puszki i buty. Musi uważać na złośliwego kraba, aby się z nim nie zderzyć, ponieważ grozi to utratą punktów. Każdy poziom, to inny miesiąc. W grze nie zapomniano także o ciekawych efektach dźwiękowych.

  - Chcieliśmy zrobić coś innego. Jest to pierwszy taki pomysł na promocję miasta w Polsce. Jego realizacja kosztuje niecałe 3 000 złotych - mówi Jacek Cegła.

  Premiera gry planowana jest w grudniu. Internauci będą mogli w nią zagrać na portalu Facebook czy NK. Niewykluczone, że zostanie stworzona także specjalna aplikacja na telefony komórkowe.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama