Wądołowski: zamiast kampanii rozprawa

  Wądołowski: zamiast kampanii rozprawa

  Krzysztof Miśdzioł

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nie na spotkaniach z mieszkańcami, a w towarzystwie m.in. sędziego i prokuratora spędzi ostatni dzień swojej kampanii wyborczej Mirosław Wądołowski.
  Ubiegający się o reelekcję burmistrz Helu dzisiaj właśnie będzie uczestniczył jako oskarżony w kolejnej rozprawie przed warszawskim sądem.

  Przypomnijmy: Wądołowski i była posłanka Beata Sawicka są oskarżeni o przestępstwo korupcyjne, mieli wziąć łapówki od podających się za biznesmenów agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

  - Mój udział w rozprawie nie jest obowiązkowy, ale stawię się w sądzie: wybory są raz na cztery lata, a ta sprawa wpływa na całe moje życie - powiedział nam burmistrz Helu, który z prowadzenia kampanii zrezygnował też w czwartek, aby pojechać do Gdyni, przenocować tam u córki i nad ranem stąd wyruszyć do stolicy.

  - Kampanię tak sobie zaplanowałem, aby z mieszkańcami spotykać się wcześniej i te dwa ostatnie dni przed ciszą wyborczą poświęcić już na wyjazd do Warszawy.

  Oczywiście afera sprzed trzech lat odżyła w trakcie przedwyborczej gorączki w Helu. Mirosław Wądołowski przyznaje, że mieszkańcy pytają go o proces, a i kontrkandydaci o tym nie zapominają.

  - Widziałem na plakacie konkurenta stwierdzenie, że "nigdy nie miał zarzutów prokuratorskich" i było mi przykro, że stosowane są takie chwyty - żali się burmistrz.

  Ale dodaje: - Ja, kiedy w trakcie kampanii odwiedzałem helan w mieszkaniach, sam pytałem, czy słyszeli o sprawie i prosiłem, aby nie krępowali się o nią mnie pytać.

  Na dzisiejszej, jawnej rozprawie w charakterze świadka ma być przesłuchiwany m.in. europoseł Jarosław Wałęsa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama