Gdańsk: Andrzej Jaworski wzmacnia

  Gdańsk: Andrzej Jaworski wzmacnia PiS Solidarnością

  Artur S. Górski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Andrzej Jaworski, poseł PiS oraz od kilku dni nowy pełnomocnik partii w okręgu gdańskim, sięgnął po wsparcie stoczniowej Solidarności. Wzmocnił partyjne struktury siedmioma stoczniowcami. Wśród członków nowego, stoczniowego koła PiS jest Karol Guzikiewicz, do niedawna związkowy watażka i wiceszef "S" w Stoczni Gdańsk. Od czwartku członek PiS. To odpowiedź Jaworskiego na warszawską - jak mówi - inicjatywę Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Elżbiety Jakubiak i Pawła Poncyljusza i powołanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza".
  Dla Karola Guzikiewicza wstąpienie do partii Jarosława Kaczyńskiego to nowa droga: - Nie będę pełnił w partii jakichkolwiek funkcji, ale program PiS jest bardzo bliski programowi Solidarności. Czas skończyć z paleniem opon. Rząd nie liczy się z manifestacjami, nie dba o ludzi, nie przestrzega porozumień. Czas na działania polityczne - przekonuje Guzikiewicz, kandydujący z listy PiS do Sejmiku.

  Karol Guzikiewicz członkiem PiS

  Szeregi PiS zasilił też m.in. Wojciech Bojanowski, jeden z liderów strajków w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w maju i sierpniu 1988 roku. Jaworski kandyduje też na prezydenta Gdańska, więc przyjęcie nowych członków partii wykorzystał w kampanii: - W Gdańsku musi nastać czas na szacunek dla gdańszczan, którzy ponoszą koszty gigantycznego zadłużenia miasta przekraczającego 2 mld zł. Gdańszczanie dostali na nowy rok w prezencie podwyżki czynszów, wody, ogrzewania. Gigantyczne inwestycje prowadzone przez miasto to zabawki obecnego prezydenta Adamowicza i jego ekipy - przekonywał Jaworski i zaapelował o udział w niedzielnych wyborach i głosowanie na program Polski solidarnej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama