Bojkowski wójtem Postomina

  Bojkowski wójtem Postomina

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Janusz Bojkowski wójtem. Tak zadecydowali mieszkańcy podczas drugiej tury przedterminowych wyborów.
  Bojkowskiego poparło 1544 wyborców. Jego kontrkandydat - Andrzej Miecznikowski - zdobył zaledwie 626 głosów.

  - Cieszę się z takiego rozstrzygnięcia - mówi Janusz Bojkowski. - I jestem bardzo zbudowany poparciem udzielonym mi przez wyborców.

  Andrzej Miecznikowski rozstrzygnięcie wyścigu wyborczego pozostawia bez komentarza. - Muszę się pozbierać po tym wszystkim - tylko tyle usłyszeliśmy.

  Frekwencja w drugiej turze wyborów była niższa - 40,28 procent. Podczas pierwszej tury wyniosła 50,1 procent. Ale wtedy społeczność głosowała na sześciu kandydatów.

  - Mniej ludzi poszło do urn, ale i tak nie było źle - uważa Bojkowski.

  Jaki będzie dalszy rozwój wypadków w gminie? Od zwycięzcy wyborów usłyszeliśmy, że na 16 czerwca jest zapowiedziana sesja Rady Gminy Postomino, podczas której nastąpi jego zaprzysiężenia na wójta. Kto zostanie wicewójtem? Tego Janusz Bojkowski nie chce jeszcze zdradzić, tłumacząc, że trwają rozmowy w tej sprawie. Jednak po naszych naleganiach powiedział, że aktualnie rozpatruje dwie kandydatur. Wszystko ma się rozstrzygnąć w ciągu najbliższych kilku dni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo