NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Strategia Grupy Lostos na najbliższe lata

  Strategia Grupy Lostos na najbliższe lata

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Grupa Lotos w najbliższych latach będzie skupiać się na poszukiwaniu i pozyskiwaniu złóż. Na ten obszar główny nacisk kładzie przyjęta przez zarząd firmy strategia na lata 2011-2015 oraz kierunki rozwoju do 2020 r.
  - Obecnie o potencjale i wzroście wartości koncernów naftowych świadczą przede wszystkim inwestycje w sektorze poszukiwań i wydobycia węglowodorów, tak na morzu, jak i na lądzie. Nowa strategia idzie w tym właśnie kierunku - mówi Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos SA. - W 2015 roku planujemy być firmą nie tylko świetnie radzącą sobie w obszarze przerobu ropy naftowej, z ugruntowaną pozycją na polskim rynku paliwowym, ale posiadającą w swoim bilansie znaczące aktywa wydobywcze, wpływające na dalszy wzrost wartości całej grupy kapitałowej Lotos. Ten plan możemy zrealizować w oparciu o własne możliwości organizacji finansowania, a wejście do spółki inwestora może nadać temu procesowi dynamiki.

  W 2015 r. Lotos chce wydobywać 1,2 mln ton ropy rocznie. Po następnych pięciu latach wydobycie ma osiągnąć 5 mln ton.

  Na realizację celów strategicznych związanych z poszukiwaniem i wydobyciem węglowodorów firma planuje przeznaczyć w latach 2011-2015 3,9 mld zł, co stanowi 68 proc. wszystkich nakładów finansowych przeznaczonych na wykonanie założeń strategii. Głównymi obszarami poszukiwań będą Morze Norweskie, Morze Północne, Morze Barentsa oraz obszary lądowe w Polsce i na Litwie.
  Grupa Lotos jest w trakcie prywatyzacji. Resort skarbu do 4 lutego czeka na oferty inwestorów ws. przejęcia 53 proc. akcji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama