Gmina Przywidz: Kandydaci na wójta w sądzie

  Gmina Przywidz: Kandydaci na wójta w sądzie

  Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gmina Przywidz: Kandydaci na wójta w sądzie
  Marek Zimakowski, wójt gminy Przywidz, pozwał w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Gdańsku swojego kontrkandydata Adama Gawrylika. Powodem była wypowiedź Gawrylika zamieszczona na łamach "Echa Pruszcza", lokalnego dodatku do "Dziennika Bałtyckiego".
  Gmina Przywidz: Kandydaci na wójta w sądzie
  - Pan Gawrylik zarzucił mi, że nie pozyskiwałem środków zewnętrznych na drogi - wyjaśnia Marek Zimakowski. - Według niego zadłużenie gminy wzrosło dwukrotnie. To kłamstwo!

  Sprawa stanęła na wokandzie, ale ostatecznego rozstrzygnięcia jeszcze nie ma.
  - Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił wniosek Marka Zimakowskiego - informuje Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku. - Sąd Okręgowy uznał, że zakwestionowana przez wnioskodawcę publikacja z 5 listopada 2010 roku w "Echu Pruszcza", dodatku do "Dziennika Bałtyckiego", w której wypowiedział się Adam Gawrylik, nie stanowiła materiału wyborczego ani innej formy agitacji wyborczej w rozumieniu ustawy o Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw.
  Na to postanowienie zażalenie złożył pełnomocnik Marka Zimakowskiego. Wniósł o jego zmianę w całości poprzez uwzględnienie wniosku Marka Zimakowskiego w pierwotnym kształcie, ewentualnie o uchylenie postanowienia w całości i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania przez Sąd Okręgowy. Zażalenie przekazano do rozpoznania Sądowi Apelacyjnemu w Gdańsku.

  Roman Kowalkowski, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, poinformował, że decyzja Sądu Okręgowego została uchylona i skierowana do ponownego rozpatrzenia.

  Adam Gawrylik nie chciał komentować decyzji Sądu Apelacyjnego. Podtrzymuje swoją ocenę, zaznaczając, że w wypowiedzi dla naszej gazety przejęzyczył się. Mówiąc o zadłużeniu, miał na myśli deficyt gminy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama