Soczi 2014. Justyna Kowalczyk mistrzynią olimpijską! Marit Bjoergen bez medalu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mało kto wierzył, że Justyna Kowalczyk może zostać w Soczi mistrzynią olimpijską. Polka boryka się ostatnio z poważną kontuzją stopy. Mimo to, nasza zawodniczka pokonała wszelkie przeciwności i w biegu na 10 km techniką klasyczną zdobyła złoty medal!

- Ci, którzy nie chcieli, żebym pobiegła, jeszcze bardziej mnie mobilizowali. Ostatnio biegałam w trenera butach po to, żeby zmieściła się tam moja stopa. W trakcie zawodów powiedziałem sobie, że albo wygram, albo padnę! - powiedziała dla TVP Justyna Kowalczyk.

Kowalczyk w czwartek pobiegała w swojej koronnej konkurencji. Jeszcze przed igrzyskami mówiło się, że w biegu na 10 km techniką klasyczną, główną faworytką do zwycięstwa jest Polka. Kibiców na ziemię sprowadziła jednak kontuzja Kowalczyk. Tym bardziej należy się wielki szacunek dla naszej zawodniczki za to, czego dokonała.

X-news

Zwycięstwo Kowalczyk nie podlegało dyskusji. Polak wyprzedziła na mecie o ponad 18 sekund Szwedkę Charlottę Kallę i Norweżkę Therese Johaug. Bez medalu bieg ukończyła natomiast Marit Bjoergen, która była dopiero piąta. Plany Norweżki o sześciu złotych krążkach w Soczi legły zatem w gruzach.

Kowalczyk złoty medal olimpijski odbierze już w czwartek. Początek ceremonii o godz. 17.50 polskiego czasu.

Należy przypomnieć, że Kowalczyk zdobyła dla Polski drugi medal podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Wcześniej krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył dla nas Kamil Stoch.