Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Kupcy mają żal do władz gminy

  Kupcy mają żal do władz gminy

  Sebastian Dadaczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Miejscowi kupcy są załamani. Niedawno zaniepokoiła ich budowa pierwszego w mieście marketu. Kilka dni później pojawił się kolejny inwestor i rozpoczął... podobną inwestycję. - Władze gminy puszczą nas z torbami - grzmią kupcy.
  Drugi market, z parkingiem, powstanie w centrum miasta, przy ul. Wybickiego (vis-a-vis budynku Poczty Polskiej). Zajmie powierzchnię ponad 1000 m kw. Już pojawił się ciężki sprzęt, wkrótce stanie konstrukcja sklepu.

  - Takie sklepy mają na rynku dużą siłę przebicia - martwi się Iwona Bielawska, której dwa sklepy znajdują się tuż przy budowanym markecie. - Do wielu towarów dokładają różnego rodzaju gadżety, a nam takich dostawcy nie dają. Naszym zdaniem, burmistrz sobie z nas zakpił. Nikt o planowanej inwestycji nawet nas nie poinformował, a chyba wie, co się dzieje na jego terenie.
  Władze gminy tłumaczą, że inwestycje są zupełnie prywatne i w związku z tym trudno, żeby o nich informowali.

  Te tłumaczenia handlowców jednak nie przekonują. Uważają, że to oni pozwolili na budowę takich obiektów w mieście (drugi powstaje na drugim końcu miasta, przy ulicy Kopernika). Zgadzają się, że niedawno znowelizowano ustawę o wielkopowierzchniowych sklepach i inwestor wcale nie musi obecnie uzyskać zgody gminy, ale ich zdaniem, lokalne władze mogły kilka lat wcześniej nie przekwalifikowywać działek z rolnych na budowlane i w ten sposób zabezpieczyć się przed ewentualnymi marketami.

  - Jeżeli ktoś zwraca się do nas o przekwalifikowanie działki, to nie możemy mu tego zabronić - tłumaczy Zygmunt Wiecki, wiceburmistrz Skarszew. - Moglibyśmy zostać posądzeni o blokowanie inwestycji.
  Handlowcy wytykają władzom pośpiech w tej sprawie.

  - Ja na przekwalifikowanie ziemi pod sklep czekałem trzy lata, a inwestor przy ulicy Kopernika zaledwie trzy miesiące - mówi jeden z nich (chce pozostać anonimowy).

  - To nieprawda - ucina wiceburmistrz. - Trzeba na decyzję poczekać od czterech do ośmiu miesięcy. Inwestor przy ulicy Kopernika czekał na nią dłużej niż cztery miesiące.

  Kupcy najbardziej obawiają się znanych sieci typu Biedronka, których promocyjne ceny mogą im odebrać klientów. Wciąż nie wiadomo, która sieć otworzy swój sklep przy ul. Kopernika. W przypadku drugiej inwestycji wszystko jest już jasne. Przy poczcie powstaną POLOmarket, apteka i galeria z sześcioma butikami. Kompleks ma być oddany do użytku w grudniu, niewykluczone, że jeszcze przed świętami. Pracę znajdzie tu od 8 do 12 osób.

  Większość mieszkańców jest zadowolona z tego, że w Skarszewach powstaną hipermarkety.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo