27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Nowa sala z multimedialnymi bajerami

  Nowa sala z multimedialnymi bajerami

  Wawrzyniec Rozenberg

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Kolbudach powstaje najlepiej wyposażona sala widowiskowa w powiecie gdańskim. Na przebudowę mocno zniszczonej sceny Gminnego Ośrodka Kultury samorząd przeznaczył milion zł. Zaplanowano kompleksową modernizację estrady i widowni, instalację oświetlenia teatralnego oraz systemu nagłośnienia koncertów. Zmieniona zostanie również tzw. mała architektura przed budynkiem.
  budynkiem. Prace mają się zakończyć w październiku. Instalacje elektryczne i akustyczne już ułożono. Powstał też nowy wodociąg i kanalizacja, gdyż poprzednia była nieszczelna, a w gminnym centrum kultury zdarzały się nieprzyjemne zapachy. Zakończono także montaż instalacji centralnego ogrzewania.

  Wyremontowana sala GOK nie będzie świeciła pustkami.
  W gminie Kolbudy życie kulturalne jest najbogatsze w powiecie gdańskim, a sala widowiskowa bardzo potrzebna. Będzie wykorzystywana przez miejscowy chór, młodzieżową orkiestrę dętą, grupę teatralną, kilka formacji tańca nowoczesnego, dwa zespoły rockowe i studio piosenki. Służyć będzie również artystom z amatorskiego studium malarstwa.

  - Na dobry początek, tuż po remoncie, planujemy nagranie płyty Chóru Camerata Santa Cecilia z okazji Dnia Papieskiego - zapowiada Jacek Szmyt, kierownik Referatu Kultury Urzędu Gminy Kolbudy. - Po skończeniu prac będziemy mieli możliwość występów i nagrań z wykorzystaniem mikrofonów bezprzewodowych. Realizator dźwięku będzie mógł przebywać w sali lub w studiu na piętrze z podglądem na scenę przez kamerę. Za estradą powstaną niewielkie kulisy, a na piętrze dwie garderoby dla artystów. Dla ochrony przed nieproszonymi gośćmi zainstalowaliśmy kilka systemów alarmowych. Już w komfortowych warunkach planujemy wrócić do organizowania ogólnopolskiego festiwalu filmów niezależnych oraz wojewódzkiego przeglądu teatrzyków gimnazjalnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo