Gdańsk - Kwidzyn: Nadal nie chcą spalarni w Szadółkach

  Gdańsk - Kwidzyn: Nadal nie chcą spalarni w Szadółkach

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jest raport w sprawie spalarni śmieci. W środę poznamy jego szczegóły.
  Nikt nie chce śmieci w sąsiedztwie osiedli.

  Nikt nie chce śmieci w sąsiedztwie osiedli. ©fot. adam warżawa/archiwum

  Dobiegły końca konsultacje, dotyczące budowy spalarni śmieci w Trójmieście. Z wypowiedzi mieszkańców, udzielonych podczas spotkań, wynika, że istnienie takiego obiektu w sąsiedztwie osiedli nadal budzi wiele obaw i wątpliwości. Przypomnijmy, że ostatecznie, jako teren budowy zaproponowano rejon Szadółek, na pograniczu z gminą Kolbudy. Mieszkańców nadal nie uspokajają informacje o tym, że na zachodzie Europy spalarnie budowane są nawet w centrach miast.

  - Jeśli nasza spalarnia odpadów będzie klasy spalarni w Wiedniu lub wyższej, to jej lokalizacja może być dowolna - brzmi jedna z wypowiedzi. Takich opinii jest jednak niewiele. - Nie zbadano przecież do końca, co będą emitowały spalarnie - dodaje inny badany.


  - Wybór Kwidzyna na budowę takiej instalacji byłby lepszy - stwierdził kolejny badany.

  Przez ostatnie miesiące konsultacje prowadzono w Gdańsku i właśnie w Kwidzynie. Tymczasem spalarnia, zgodnie z wymogami UE, musi być gotowa w 2013 roku.


  600 mln - tyle zł może kosztować postawienie nowoczesnego zakładu termicznego zagospodarowania odpadów.

  50 proc. - tyle może wynieść unijne wsparcie realizacji projektu budowy spalarni śmieci w Gdańsku.


  Jak rozwiązać problem spalarni?

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poczekajmy więc do środy na ten raport!

   Krytyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Zabudowa mieszkaniowa wokół Szadółek czyni zasadnym aby z dzielnicy tej wynosić się z miejskimi śmieciami a tym bardziej z budową spalarni, która perfumernią z pewnością nie będzie. A jeżeli już...rozwiń całość

   Zabudowa mieszkaniowa wokół Szadółek czyni zasadnym aby z dzielnicy tej wynosić się z miejskimi śmieciami a tym bardziej z budową spalarni, która perfumernią z pewnością nie będzie. A jeżeli już uwierzyć w to, że spalarnia ta będzie wyższej klasy od tej we Wiedniu no to może warto poszukać jakiegoś miejsca w centrum Gdańska - najlepiej w pobliżu mieszkania P. Adamowicza, który - rozumie się nie zaprotestuje! Jedno jest dla mnie pewne, że spalarnia ta jest potrzebniejsza od ECS i wcześniej od ECS
   powinna być zbudowana. Czy kogoś z wyjątkiem P. Adamowicza trzeba o tym przekonywać?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spalarnię już buduje się

   Lex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Cichutko pod płaszczykiem utylizacji osadów ściekowych zapadła decyzja o budowie spalarni w Oczyszczalni Ścieków Wschód w Gdańsku.Bezradni Radni z capo adamo zafundowali nam rozkoszną przyszłość....rozwiń całość

   Cichutko pod płaszczykiem utylizacji osadów ściekowych zapadła decyzja o budowie spalarni w Oczyszczalni Ścieków Wschód w Gdańsku.Bezradni Radni z capo adamo zafundowali nam rozkoszną przyszłość.
   TA INWESTYCJA MUSI ZOSTAĆ NATYCHMIAST WSTRZYMANA!!!!! Nie stać nas na wydawanie pieniedzy na bezmyślne decyzje skorumpowanych urzędasów .
   Jeśli już budować te spalarnię to właśnie jako spalarnię odpadów i suszarnię osadów, które można następnie rozsądnie wykorzystać.W tym przypadku palna frakcja odpadów będzie wykorzystana do produkcji energii elektrycznej oraz ciepła na potrzeby suszenia osadów ,co należy robić przez cały rok na okrągło.
   Może w końcu ktoś z naszych pseudofachowców i polityków lokalnych zechce pomyśleć o interesie społecznym a nie prywatnym interesie paru kapitalistów z francji.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Budować. Protesty zawsze będą

   cirano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   200 Euro płacą Włosi Niemcom od spalanej tony, na to Polaków nie stać, a do tego dojdą kary za opieszałość w wypełnianiu dyrektyw KE. Protestujący Szadółek czekają by im przemówić do kieszeni?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama