Sopot: Uczniowie posadzili Trzy Dęby Katyńskie

  Sopot: Uczniowie posadzili Trzy Dęby Katyńskie

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Trzy Dęby Katyńskie zasadzili na terenie swojej szkoły uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sopocie. Tym samym placówka wpisała się w ogólnopolski projekt "Katyń... ocalić od zapomnienia".
  Uczniowie ZS nr 1 uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

  Uczniowie ZS nr 1 uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej ©Grzegorz Pachla

  Drzewa dedykowano trzem osobom związanym z Sopotem, które w czasie II wojny światowej zginęły w Katyniu - mjr. Wiktorowi Jesipowiczowi, por. Tadeuszowi Kucharczakowi i aspirantowi policji państwowej Romualdowi Stefanowiczowi.

  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, duchowni, członkowie Rodzin Katyńskich. Tadeusz Gocłowski, gdański arcybiskup senior, poświęcił trzy tablice pamiątkowe z nazwiskami ofiar.

  - To jest tak potrzebne. To ekwiwalent za pamięć, która była kneblowana przez tyle lat - mówiła Halina Młyńczak z Rodzin Katyńskich, dodając, że wydarzenie pełni dla młodzieży rolę edukacyjną.

  Maria Starostka, dyrektor ZS nr 1, przyznała, że pierwotnie pomysł z zasadzeniem drzew narodził się w SP nr 1, ale "ze względów technicznych" zdecydowano, że dęby pojawią się tutaj. - Będziemy o nie dbać, nie tylko przy okazji świąt narodowych - zadeklarowała.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama