Kochaj albo rzuć!

  Kochaj albo rzuć!

  Barbara Szczepuła

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wybory samorządowe za pasem, a w mediach królują dwie panie, które wyrzucono z PiS. Czy to ważna sprawa? Jaki ma wpływ na nasze życie? Zerowy. Tymczasem obie damy nie opuszczają telewizyjnych studiów i w kółko opowiadają, jakie są super. Za to Jarosław Kaczyński przeciwnie: teraz nagle okazuje się, że super nie jest, choć jeszcze niedawno był.
  Barbara Szczepuła

  Barbara Szczepuła ©Grzegorz Mehring

  Posłanki od lat walczyły jak lwice za Prezesa, skakały do oczu wszystkim, którzy ośmielili się mieć inne poglądy niż On. Każdy oczywiście może zmienić zdanie, ale dlaczego zaprzątać uwagę 38 milionów Polaków wewnętrznymi sprawami PiS i uczuciami posłanek? Szczęśliwy kraj ta Polska, skoro nie ma większych zmartwień. Ludzie siedzą przed telewizorami, oglądają kolorowe żakieciki Joasi i Eli i przysłuchują się dociekaniom, czy utworzą nową partię.

  Powiem szczerze, że jest mi obojętne, czy utworzą czy nie, i kto do tej partii przystąpi. Jedni przecież opuszczają PiS, a inni wracają, bo się boją, że się nie dostaną do parlamentu. Zostać na lodzie to rzecz najgorsza z możliwych. Koniec życia.

  A tymczasem w telewizyjnych studiach napięcie znów rośnie. Przed kamerami pojawia się europoseł Michał Kamiński, człowiek niewątpliwie inteligentny i dla PiS zasłużony, bo kierował dwoma kampaniami wyborczymi, które ugrupowanie to wygrało. Wyznaje, że jego, Kamińskiego, ktoś szantażuje: jeśli nie powiesz, o czym rozmawialiście z Kluzik, wylecisz! Nie wiemy, kto to był, ale wiele wskazuje na Ziobrę lub któregoś z jego zauszników.

  Ziobro, którego Miller nazywał kiedyś "zerem", czym notabene przysporzył mu popularności, stał się teraz ulubieńcem Prezesa i delfinem. A Kamiński dostaje propozycję nie do odrzucenia: kochaj albo rzuć!

  Ale zostawmy chorujące PiS, bo dzień mamy szczególny - Święto Niepodległości. Polacy z roku na rok coraz radośniej je świętują, co cieszy. Gdańska Parada Niepodległości (chapeau bas dla pomysłodawcy, naszego kolegi, redaktora Lecha Parella!) rozrasta się i pięknieje.

  Danuta Wałęsowa obok posła Jerzego Borowczaka z wymalowanymi na biało-czerwono policzkami to jest to! Flagi powiewają na wielu domach, co jest także zasługą kandydatki na radną Beaty Dunajewskiej, która zainicjowała akcję: "Oddam flagę w dobre ręce" i rozdawała je wraz z wolontariuszami na ulicach. Czy to nie lepszy pomysł na kampanię niż kosztowne i nudne jak flaki z olejem klipy wyborcze? Listopad wreszcie staje się fajnym miesiącem.

  Radujmy się Polską, jak powiedział wczoraj prezydent Komorowski. I "szlifujmy ten diament". Niech żyje III Rzeczpospolita!

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jaka redaktor Szczepula

   cep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   taki mizerny komentarz szkoda klawiatury

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   poprostu

   dziadek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   szkoda sobie zawracać głowę tą zapyziałą feletonistką której rozsądek zabała jej przedwczesna starość a nienawiść całkowicie pozbawiła ją człowiczeństwa a komunistyczne myślenie ma w krwi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mot.

   117 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   Czytam te wasze wypociny i wciąż niemogę uwierzyć jak można zaszczepić tą waszą głupią i chamską nienawiść do wszystkiego co nie jest związane z PARTIĄ JEDYNIE SŁUSZNĄ KIEROWANĄ PRZEZ JEDYNEGO...rozwiń całość

   Czytam te wasze wypociny i wciąż niemogę uwierzyć jak można zaszczepić tą waszą głupią i chamską nienawiść do wszystkiego co nie jest związane z PARTIĄ JEDYNIE SŁUSZNĄ KIEROWANĄ PRZEZ JEDYNEGO OCALAŁEGO SUPERPOLAKA.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UFO-jcie

   mutra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

   Ten mutant grafomański , nie tylko nie wie co to Polska , nie wie również o czym pisze. Kochaj albo Rzuć jest to komedia , której fabuła traktuje o dwóch zwaśnionych antagonistach , którzy...rozwiń całość

   Ten mutant grafomański , nie tylko nie wie co to Polska , nie wie również o czym pisze. Kochaj albo Rzuć jest to komedia , której fabuła traktuje o dwóch zwaśnionych antagonistach , którzy trafili do Chicago. W zamyśle damy miała to być karykatura p Kamińskiego – znowu kulą w płot. Powinna nasza „ulubiona” felietonistka raczej nadać swojemu epokowemu dziełu tytuł „Sami Swoi” , wówczas było by wiadomo o co chodzi (o lodziarni ) . Miernota redakcyjna obstawiona kolesiami sieje spustoszenie w głowach czytelników , to już nie jest śmieszne to zaczyna być niebezpieczne. Ten dziwoląg pismacki nie podejmuje żadnych ważnych dla regionu spraw , jednie koncertuje się na koszmarnej zajadłej pełnej nienawiści w atakowaniu ( na oślep ) wszystkiego co związane jest z PIS-em . W lipcowym bodajże felietonie zamieszczony został autorstwa owej „erudytki” tekst „ Więc zamiast powtarzać plotki, czytajmy coś, by poznać prawdę, bo tylko prawda jest ciekawa. Nie dotyczy to oczywiście wpisów w internecie, gdzie panuje zasada: im głupiej, tym lepiej.” Teraz nareszcie wiadomo dlaczego „wypracowania” tego babiszona mają taką sekwencje i logikę .zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jedyny słuszny wzorzec patriotyzmu w/g Szczepuły?

   Antoni Jazgarz Butrykowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   A Szczepuła, jak zwykle, mierna ale wierna? A jakie te Jej polityczne, wiernoPOddańcze komentarze mają wpływ na nasze życie? Mniej niż zerowy, a poza Wybrzeżem o Pani Komentatorce pies z kulawą...rozwiń całość

   A Szczepuła, jak zwykle, mierna ale wierna? A jakie te Jej polityczne, wiernoPOddańcze komentarze mają wpływ na nasze życie? Mniej niż zerowy, a poza Wybrzeżem o Pani Komentatorce pies z kulawą nogą nie słyszał! Pani Basiunia o serce i miłość Tuska, a przynajmniej kapciowego Nowaka walczy "od zarania dziejów", jako ta lwica. i nie tylko skacze, ale gotowa slepia wydrapać i unicestwić każdego kto by się ośmielił jej Boskiego Donalda sPOstPOnować!
   Szczęśliwa jest ta POlska, skoro może sobie taki niewdzięczny tubylec usiąść przed swoim pecetem i patrząc na pszenicznozłote pukle blond Wenus i Jej chabrowofiołkowe oczęta na konterfekcie - sprzed ćwiećwieku, Photo Shopem dla pewności, niczym bilbordy z Boskim Premierem, POdretuszowanym - i wypisywać te swoje obrazoburcze i szkalujące naszą wybrzeżową Paradowską pastisze! Cóż, takie są uroki "globalnej wioski" Mac Luchana i tej wspaniałej, wywalczonej przez siebie ongiś "tymy rencyma"( a nie jeno piórem, choć pióro w sprawnych rękach to straszliwa broń, nic ponoć tak nie brudzi jak atrament) w "konstelacji Gwiazdozbioru", demokracji. I ja i Pani Basia wiemy że kiedyś przyjdzie taki czas że i jej PO odejdzie w niebyt, a Ona też straci "robotę" i "prestiż" Pierwszej Damy uprawianej na łamach DB " POlitical fiction". Ja uważam że im szybciej, tym lepiej, ale niewątpliwych w dziedzinie reportażu nikt myślący, nawet diametralnie niż Ona, zasług Jej nie odbierze. Szkoda tylko że przy tej swojej specjalite a'la maison nie POzostała, wstyd i sromota z powodu tych miałkich wypracowań z tezą byłby mniejszy!
   Z kolei ten "baccio in morte" i obłudne peany pod adresem Kamińskiego to intryga tak grubymi nićmi szyta, i tak nie fair, że tutaj komplementem pod adresem inteligencji Pani Redaktor trudno się jest zrewanżować.
   O "wyrzynaniu" kolejnych wyrastających z czasem POtencjalnych rywali przez Donka ( że o śp. M. Płażyńskim i Olechowskim, Ojcach założycielach PO przez litość nie wsPOmnę) tyle już pisano, ale Pani Basia skromnie nic nie wsPOmina. Czyżby już skleroza? I wtedy żadnych jeremiad nie było? Jeno cmokierskie zachwyty nad "talentem taktycznym Wodza"?
   Godne POdziwu jest POwoływanie się na opinię takiego moralnego "ałtoryteta" jak Leszek Miller! U takiej zasłużonej opozycjonistki i wielbicielki talentów innego "klasyka myśli politycznej" też Leszka! O nich obu też już sporo "opinii ludu" słyszałem, i większość jednobrzmiących. Jak w piosence Lady Punk: "Mniej niż zero"! I To tylko w POrywach!
   Parada Niepodległości rzecz jasna godna pochwały, choć niektórzy zarzucają, jak to malkontenci, że "zbyt kosztowna , nadeta i w stylu Le Roi Soleil Budynia. POmpa i Bizancjum Dworu Artusa problemów bezrobotnego stoczniowca nie rozwiążą. Choć tradycję kultywować i pielęgnować niewątpliwie należy! Flagi też ważna rzecz choć malowanie się w barwy narodowe to jednak kibicom bym zostawił. Bez Przesadyzmu! A już Janek Borowczak w biało - amarantowym makijażu to widok raczej żałosny , a nie współczesny patriotyzm budujący!
   Gaudeamus igitur! Ale czy koniecznie wszyscy pod dyktando: Wybiórczej, z jej gwizdkami za friko? Pani Basi? Gajowego Bronka?- musimy "szlifować ten diament" w rocznicę "radości z odzyskanego śmietnika"? Czy wyjazd do lasu na ostatnie grzyby, lub wypad nad wodę na szczupaka to niegodna patrioty "spod sztancy PO" zbrodnia ? I jeśli wznoszenie takich hurrapatriotycznych okrzyków budzi mój lekki absmak i wydaje się być przekraczaniem tej cienkiej granicy pomiędzy patosem a śmiesznością przez Panią Redaktor, to ja jestem gorszym od niej patriotą?
   To niech żyje Rzeczpospolita! Bez numerków i przymiotników! Niech żyje Polska! Moja, niedoskonała, biedna, zapóźniona, goniąca z trudem "odjechaną" daleko czołówkę światową! Ale moja, choć ciasna, ale własna, Ojczyzna!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nawiedzona

   t7yy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Mam gdzies Po i Pis .Moze ktos mi powie co zrobil zlotousty( Tusk) oprocz obiecanek .Firme mielismy zalozyc w jeden dzien jak jest kazdy wie drogi sa kazdy widzi na codzien.Wiele ustaw jest...rozwiń całość

   Mam gdzies Po i Pis .Moze ktos mi powie co zrobil zlotousty( Tusk) oprocz obiecanek .Firme mielismy zalozyc w jeden dzien jak jest kazdy wie drogi sa kazdy widzi na codzien.Wiele ustaw jest zaczentych ale sa niedokonczone.Z wielkom pompom obiecal ze bedzie pracowal nad ustawami okolobudzetowymi nawet przyniosl styropian do sejmu na ktorym mial spac i co sejm ma teraz wolne>.Mozna wymieniac tego bez liku , to partacz ktory cos zaczyna i nie konczy.Jedno co mu wychodzi dobrze to obrona narkomanow we wlasnym gronie, cwaniaczkow typu Sobiesiak o nepotyzmie nie wspomne Narod ma zaciskac pasa a kancelaria gajowego i zlotoustego bedzie miala zwiekszony budzet.Dlug publiczny rosnie w wielu rzeczach jestesmy na ostatnim miejscu w europie a nawet afryka nas wyprzedza.Ktos kto interesuje sie ty na co dzien wie ze nie jest tak rozowo jak probuje przedstawic to zlotousty .W 2011 muielismy wejsc do strefy euro ale poco to pisze Szczepula i tak tego nie zrozumie , bo mozg ma przezarty nienawisciazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szczepuła

   stan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   żeby nie dodatek ta gazeta z szmatą szczepułą starrą bułą nie nadaje się do podtarcią duupy /chyba że dla Pltformy Odpadów/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie żyje !

   ~~ xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Niech żyje III Rzeczpospolita kończy swój dzisiejszy "felieton" p. "publicystka". Zastanawiam się dlaczego nie napisała po prostu niech żyje Polska. Może nie wie co to właściwie jest ta Polska ?...rozwiń całość

   Niech żyje III Rzeczpospolita kończy swój dzisiejszy "felieton" p. "publicystka". Zastanawiam się dlaczego nie napisała po prostu niech żyje Polska. Może nie wie co to właściwie jest ta Polska ? Wszak swojego czasu obdarzony geniuszem politycznym idol p. "publicystki" głosił, że: "Polska to nienormalność". A kto chce być kojarzony z nienormalnością ? No, ale było to dość dawno gdy idol był piękny i młody. Teraz dojrzał i rządzi Polską, a przynajmniej stara się udawać że rządzi. Zatem gazetowy okrzyk p. "publicystki" jest bezpieczny i rozsądny. Po co bowiem wdawać się w zgadywanki odnośnie bieżącego stanowiska geniusza w tej tak niepewnej sprawie. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama