NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Pierwszy sprawdzian miasteczka drogowego

  Pierwszy sprawdzian miasteczka drogowego

  A. Werońska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wstęga pierwszego w Trójmieście Miasteczka Ruchu Drogowego została przecięta. Obiekt, który powstał w ekspresowym tempie, dziś rano został przetestowany przez uczniów oraz trójmiejskie VIP-y.
  - Jeszcze 3 miesiące temu plac na terenie PORD-u nie był ciekawym miejscem - mówił obecny podczas uroczystości Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. - Teraz widać ogromną zmianę i sporo korzyści. Miasteczko Ruchu Drogowego będzie służyło przede wszystkim uczniom i przedszkolakom, którzy będą mogli uczyć się bezpiecznego zachowania na jezdni. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego na terenie nowo wybudowanego obiektu będzie przeprowadzał kursy i egzaminy na kartę rowerową i motorowerową, pokazy bezpiecznej jazdy oraz szkolenia instruktażowe dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego.


  - Planujemy także organizacje turniejów i festynów, w tym Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych - dodaje dyrektor PORD-u Antoni Szczyt.

  Miasteczko wraz z zapleczem znajduje się na powierzchni 3300 metrów kwadratowych. Plac wyposażony jest w znaki drogowe, pasy, rondo, skrzyżowania i sygnalizację świetlną, czyli we wszystkie elementy które można spotkać na ulicach. Dziś po raz pierwszy został przetestowany podczas "Turnieju VIP", w którym m.in. Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek, redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego Maciej Wośko oraz zwycięzca - naczelnik wydziału drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji Janusz Staniszewski, na rowerach prezentowali umiejętności prawidłowego zachowania na jezdni.

  Później na torze jazdy pojawili się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podobnie wyglądać będą kolejne dni w gdańskim miasteczku drogowym.

  Szkoły, które chcą przeprowadzać w nim zajęcia, mogą zgłaszać się osobiście do siedziby PORD-u (ul. Równa 19/21), zadzwonić po numer (0-58) 300-15-33 lub wysłać zgłoszenie mailem na adres: szkolenia@pord.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama