Gdańsk: Solidarność oświatowa apeluje do posłów

  Gdańsk: Solidarność oświatowa apeluje do posłów

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdańska oświatowa Solidarność zwraca się do parlamentarzystów Pomorza z apelem o zaangażowanie się w sprawy oświaty. Pakiety informacyjne zawierające m.in. ocenę systemu oświaty przedstawiciele sekcji rozwieźli wczoraj do zarządów wojewódzkich partii, a dziś trafią do poszczególnych biur parlamentarzystów.
  Gdańsk: Solidarność oświatowa apeluje do posłów
  - Chcemy przekazać parlamentarzystom, którzy często nie wiedzą, co tak naprawdę dzieje się w polskich szkołach, rzetelną informację o tym, co się dzieje w oświacie, powiedzieć, że jesteśmy gotowi do merytorycznej współpracy i zaapelować o zmianę dwóch artykułów w Karcie Nauczyciela, które dotyczą bubla prawnego zawartego w artykule 42, czyli obowiązkowych godzin niepłatnych dla nauczycieli - wylicza Wojciech Książek, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania Rgionu Gdańskiego NSZZ Solidarność.

  W sprawie realizacji przez nauczycieli obowiązkowych, niepłatnych godzin, sekcja zwraca się ze skargą także do rzecznika praw obywatelskich. - Jak się nie uda, wystąpimy do Strasburga do struktur międzynarodowych, że dzieje się tutaj bezprawie, bo zmusza się do pracy obowiązkowej, niepłatnej - zapowiada Książek.

  Oświatowa "S" zwróci się też do Sekcji Krajowej, aby rozważyła wystąpienie o odwołanie minister edukacji Katarzyny Hall, której zarzuca m.in. chaos prawny związany z wprowadzaniem nowych przepisów czy obniżanie poziomu nauczania - chodzi o możliwość promocji z oceną niedostateczną w szkole ponadgimnazjalnej. I to Sekcja Krajowa pod koniec listopada podejmie decyzję o ewentualnych dalszych działaniach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo