Euro 2012: Reda i Luzino dla kibiców

  Euro 2012: Reda i Luzino dla kibiców

  Joanna Kielas

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Podczas Euro 2012 Gniewino ma być centrum pobytowym dla piłkarzy. Goście mogą nocować po sąsiedzku
  - Jako gminy jednego powiatu musimy się wspierać - mówi Zbigniew Walczak (z prawej)

  - Jako gminy jednego powiatu musimy się wspierać - mówi Zbigniew Walczak (z prawej)

  Reda i Luzino pomogą przy Euro 2012! Władze gminy Gniewino, gdzie znajdzie się jedno z centrów pobytowych drużyny piłkarskiej przyszłych mistrzostw Europy w piłce nożnej, nawiązały współpracę z pobliskimi miejscowościami. Chodzi o zajęcie się kibicami i dziennikarzami.

  - Podczas poprzednich mistrzostw Europy w 2008 r. do Austrii i Szwajcarii przyjechało 4,5 mln kibiców bez biletów - mówi Grzegorz Lato, prezes PZPN, który przyjechał na podpisanie porozumienia. -Kibice muszą znaleźć gdzieś lokum, niekoniecznie w samym Gniewinie. Luzino jest blisko Gniewina, a Reda leży na trasie z tej miejscowości do Trójmiasta, więc wszystko pasuje.

  Dodam też, że zainteresowanie potencjalnych uczestników mistrzostw polskimi centrami pobytowymi jest duże. Włosi już zadeklarowali, że chcą ulokować się w Krakowie, a Niemcy też chcą koniecznie mieszkać podczas zawodów w naszym kraju, nawet jeśli ich drużyna będzie grała na Ukrainie. To tylko godzina lotu, nie jest to żaden problem - dodał.

  Władze Redy podkreślają, że miejscowość ma bardzo dobre warunki, by wspierać Gniewino.
  - Mamy hotele dysponujące setkami miejsc noclegowych dla kibiców, jest spora oferta gastronomiczna, a nasza miejska baza sportowa jest na tyle dobra, że mogą się tu odbywać różnego rodzaju imprezy dla gości - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Największym atutem jest nasze położenie: nie można dojechać z Gdańska do Gniewina, omijając Redę.

  Inicjatywa Gniewina wpisuje się w strategię zmiany wizerunku Redy. - Nie chcemy, aby Reda była kojarzona tylko jako sypialnia Trójmiasta - mówi burmistrz miasta.

  Z porozumienia cieszy się również Zbigniew Walczak, wójt gm. Gniewino. - Jako gminy w jednym powiecie powinniśmy się wspierać - mówi. - My będziemy centrum pobytowym, a inni, jak Luzino czy Reda, mogą gościć kibiców.

  Szczegółowe zasady wspólnych działań mają przygotować dwuosobowe zespoły z każdej gminy, w których znajdą się specjaliści od sportu, turystyki i promocji danego samorządu.

  Czytaj także:
  W Słupsku będą gościć drużyny UEFA Euro 2012 [wideo]

  Będą gościć drużyny podczas Euro 2012

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama