Gdańsk: Kradli deski stropowe i doprowadzili do zawalenia...

  Gdańsk: Kradli deski stropowe i doprowadzili do zawalenia dachu

  red

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Policjanci ze Stogów zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy rozebrali dach budynku po byłym gospodarstwie rolnym i ukradli deski wartości nie mniejszej niż 30 tys. zł. Gdy mężczyźni kradli deski podtrzymujące konstrukcję dachu w pewnym momencie doszło do jego zawalenia się. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.
  W ubiegłym tygodniu policjanci ze Stogów otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że doszło do zawalenia się konstrukcji dachu budynku po byłym gospodarstwie rolnym. Nieznani sprawcy ukradli deski i belki stopowe o łącznej wartości około 30 tys. zł.

  Funkcjonariusze zatrzymali 54 i 60 letniego mieszkańca Gdańska. Na terenie posesji jednego z nich policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzionych 89 belek podporowych i 300 desek.

  Śledczy ustalili, że mężczyźni regularnie od września okradali budynek na Wyspie Sobieszewskiej. W pewnym momencie, gdy mężczyźni demontowali belki stropowe podtrzymujące konstrukcję dachu, doszło do jego zawalenia się. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  W piątek prokurator zastosował wobec 54 i 60 latka dozór policji. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo