Menu Region

Ks. kanonik Adam Zdrojewski: Głosy zamiast kwiatów w...

Ks. kanonik Adam Zdrojewski: Głosy zamiast kwiatów w prezencie na imieniny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

RK

Prześlij Drukuj
Ks. kanonik Adam Zdrojewski: Głosy zamiast kwiatów w prezencie na imieniny Ks. kanonik Adam Zdrojewski: Głosy zamiast kwiatów w prezencie na imieniny
Z księdzem kanonikiem Adamem Zdrojewskim, proboszczem Parafii Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie rozmawia Roman Kościelniak
Mocno księdza zaskoczyły wyniki głosowania?
- Bardzo! Nie spodziewałem się aż takiego poparcia. Spora w tym zasługa mego wikariusza, ks. Jakuba Debickiego, który w trakcie świątecznej mszy złożył mi życzenia imieninowe i jednocześnie podpowiedział parafianom, że zamiast kwiatów mogą wysłać SMS-a z głosem na moja kandydaturę. Widać wierni go posłuchali. Przyznam, że to bardzo miłe.
Ksiądz stosunkowo niedługo sprawuje posługę w parafii w Mrzezinie, a już może pochwalić się sukcesem, czyli budową kościoła.

Tu chyba też niezbędna była pomoc wiernych?
- Bez nich nie byłbym w stanie nic zrobić. Od początku mojej służby w Mrzezinie staram się nawiązywać dobre kontakty z ludźmi. Do gminy Puck przysłał mnie biskup, który powierzył też zadanie zbudowania kościoła, bo od lat osiemdziesiątych wierni modlą się w tymczasowej kaplicy. Gdy objąłem parafię, natychmiast zacząłem apelować o pomoc w realizacji inwestycji. I chyba się udało, bo codziennie na budowę przychodziło przynajmniej dwudziestu wolontariuszy. To dzięki nim zdołaliśmy postawić mury, otynkować je i pomalować ściany wewnętrzne. Myślę, że dzięki aktywności parafian mieliśmy imponujące tempo pracy. Teraz robimy podbitkę pod sufitem oraz posadzki. W tym roku kościół ma zostać całkowicie ukończony.

Co chciałby Ksiądz powiedzieć tym parafianom, którzy oddali na Księdza swoje głosy?
Przede wszystkich chce wyrazić olbrzymią wdzięczność. Tak świetny wynik w rankingu jest dla mnie wskazówką, ze parafianie mi uwierzyli, że dobrze z nimi rozmawiam. A jednocześnie to impuls motywujący do dalszej pracy. Będę się starał nie zawieść zaufania, jakim mnie obdarzono.