Powiat kościerski: Walczą o 38 tys. złotych

  Powiat kościerski: Walczą o 38 tys. złotych

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Już niedługo rozstrzygnie się, kto otrzyma wsparcie finansowe w ramach projektu "Kaszubka i Kaszub na swoim" na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. W grę wchodzi kwota 38 tysięcy złotych.
  Projekt jest realizowany przez powiat kościerski i jest skierowany do osób bezrobotnych. Prawie 100 osób wyraziło chęć założenia własnego biznesu. Specjalna komisja kilka tygodni temu wyłoniła spośród wnioskodawców 30 osób, które wzięły udział w specjalistycznym szkoleniu z zakresu prowadzenia rachunkowości, marketingu, reklamy itp. Jednak ich najważniejszym zadaniem było stworzenie planów biznesowych. Czas na ich przygotowanie minął w piątek. Jak się dowiedzieliśmy, cała trzydziestka przesłała odpowiednie dokumenty do kościerskiego Starostwa Powiatowego.

  - Teraz rozpocznie się ich analiza formalna, którą przeprowadzą eksperci - informuje Grzegorz Zabrocki, starosta kościerski. - Po wspomnianej analizie specjalna komisja wyłoni dwudziestu autorów, którzy przygotowali najlepsze biznes- plany. To właśnie oni otrzymają wsparcie finansowe na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

  Warto nadmienić, że dwaj eksperci, którzy będą oceniać dokumenty pod względem formalnym, zostali wyłonieni w drodze konkursu. Musieli mieć wykształcenie ekonomiczne, znać się na rachunkowości, a także wykazać się doświadczeniem w ocenianiu biznesplanów.

  Wspomnianą dwudziestkę szczęśliwców poznamy do końca tego miesiąca.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama