Puck: Monitoring na placach zabaw

  Puck: Monitoring na placach zabaw

  Piotr Niemkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Plac zabaw w Pucku

  Plac zabaw w Pucku ©P. Niemkiewicz

  Władze Pucka chcą zaostrzyć warunki korzystania z placów zabaw. W planach są specjalne ogrodzenia, kamery, a nawet reglamentowany czas na korzystanie z tych obiektów. Wszystko przez wandali, którzy niemal bez przerwy niszczą sprzęty dla najmłodszych. A sprawcy, jak dotychczas, pozostają nieznani i nieuchwytni.
  Plac zabaw w Pucku

  Plac zabaw w Pucku ©P. Niemkiewicz

  - Place są w miejscach, gdzie przebywają dziesiątki osób, więc zwyczajnie nie wierzę, że nikt nie widział tych, którzy niszczą sprzęty - mówi Zdzisław Jaroni, wiceburmistrz Pucka. - Szkoda tylko, że ludzie tę wiedzę zatrzymują dla siebie.

  W mieście w ostatnich tygodniach w miejscach zabaw dla dzieci zaczęto ustawiać nowe sprzęty. I montować pierwsze ogrodzenia. Rodzice je chwalą, ale miasto ma z tego powodu... kłopoty. Bo te, wydawałoby się, dość proste i niezbyt czasochłonne zajęcie np. na Przebendowskiego trwało prawie... dwa miesiące.

  - Ledwie zdołaliśmy ustawić przęsło ogrodzenia, ktoś je nam bezczelnie ukradł - mówi burmistrz Marek Rintz. - Trudno to sobie racjonalnie wytłumaczyć, ale niestety to smutna pucka rzeczywistość.
  Wcześniej ktoś zdewastował plac na osiedlu przy ul. Abrahama. W niedługim czasie miejsce zabaw dla dzieci zmieniło się także w śmietnisko.

  - Ludzie na place dla dzieci wchodzą nawet z psami - mówi pucki radny Gerard Kaschel. - Widzą znaki zakazujące takiego procederu, ale i tak je bezczelnie lekceważą .
  Urzędnicy przyznają, że miarka się przebrała. I chcą skończyć z pobłażaniem i cichym przyzwoleniem na dewastację mienia.

  Dlatego place mają być najpierw ogradzane, potem także monitorowane. Dostęp do materiału filmowego będą mieć oczywiście miejskie służby porządkowe.

  Burmistrz w niedalekiej przyszłości planuje też wprowadzić specjalny regulamin określający zasady korzystania ze sprzętów, a po zmroku zamykać obiekty na cztery spusty.

  - Kroki może są nieco radykalne, ale nie ma innego sposobu na wandali - zastrzega Rintz. - Prośbami i dobrocią nic nie wskóraliśmy, więc niestety trzeba się uciec do bardziej drastycznych metod - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama