Gdańsk: O podwyżkach na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta

  Gdańsk: O podwyżkach na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta

  pasz

  Aktualizacja:

  Na specjalnie zwołanej sesji Rady Miasta Gdańsku debatowano o podwyżkach cen wody, stawki czynszów w mieszkaniach komunalnych. Dyskusja w pewnym momencie zamieniła się w przepychanki słowne pomiędzy Platformą Obywatelską i Prawem i Sprawiedliwością.
  Nadzwyczajne posiedzenie zwołano zostało na prośbę radnych PiS. Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS stwierdził, że sesja ma być okazją do tego, by radni wypowiedzieli się na temat cen wody, jakie mają obowiązywać w przyszłym roku. Tak, jak się można było spodziewać, dyskusja była bardzo burzliwa.

  Zobacz film z sesji Rady Miasta

  Z jednej strony padały zarzuty na temat braku odpowiedniego uzasadnienia wniosku wnoszonego przez klub PiS. Radni PiS z kolei atakowali, że ceny wody w Gdańsku są jedne z najwyższych w Polsce. W tej statystyce, zdaniem radnych nawet Sopot jest droższym miastem.

  - Proszę sprawdzić ceny wody na stronach internetowych. To, że w Gdańsku są droższe ceny niż w Sopocie, to kłamstwo i proszę, żeby pan Kazimierz Koralewski przeprosił mnie osobiście. Nie przedstawił pan na ten temat dowodów - grzmiał z mównicy Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska.

  Na sesji pojawili się także mieszkańcy, którzy protestowali przeciwko podwyżkom.

  - Co oni chcą z nami zrobić? Te ciągłe podwyżki nas wykończą !- mówili, wychodzący po sesji zniesmaczeni mieszkańcy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama