Miastko: Próbowali obrabować sklep

  Miastko: Próbowali obrabować sklep

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mieszkańcy Miastka. 33 i 48 latek próbowali obrabować sklep. Jeden z nich groził ekspedientce nożem i żądał pieniędzy, alkoholu i papierosów. Drugi w tym czasie stał przed sklepem na czatach. Stanowcza postawa sklepowej spowodowała, że napastnicy uciekli.
  Policjanci otrzymali informację, że dzień wcześniej w jednym ze sklepów w Miastku doszło do napadu. Do lokalu wszedł młody mężczyzna i zażądał pieniędzy, alkoholu i papierosów. Kiedy ekspedientka odmówiła, wyciągnął nóż i zagroził, że ją zabije. Kobieta stanowczo sprzeciwiła się żądaniom. Wtedy napastnik uciekł.

  Mundurowi pracując nad sprawą ustalili, że w napadzie brał udział jeszcze jeden mężczyzna, który stał na zewnątrz sklepu. Był tzw.czujką. Zagadywał przechodniów, by nie wchodzili do sklepu i miał zawiadomić o ewentualnym "niebezpieczeństwie".

  Obaj napastnicy szybko zostali zatrzymani. Śledczy już ich przesłuchali i przedstawili zarzuty usiłowania dokonania rozboju. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt.


  Za usiłowanie dokonania rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama