Gdańsk: Policjanci rozpoczęli kontrole opuszczonych...

  Gdańsk: Policjanci rozpoczęli kontrole opuszczonych budynków, piwnic, altanek działkowych (zobacz film)

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zima to ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Często szukają oni schronienia w opuszczonych budynkach, piwnicach, na ogródkach działkowych... Dlatego gdańscy policjanci ruszyli z akcją mającą na celu przeciwdziałanie zjawisku bezdomności i jego negatywnym skutkom.
  Gdańscy policjanci wspólnie z instytucjami i organizacjami, które w swoim statucie mają obowiązek pomocy bezdomnym, rozpoczynają akcję skierowaną do osób bezdomnych.

  Mając na uwadze ochronę bezdomnych przed nieszczęśliwymi zdarzeniami, funkcjonariusze razem ze "streetworkerami" rozpoczęli kontrole miejsc, w których mogą przebywać takie osoby, celem motywowania ich do korzystania z ogrzewalni, noclegowni lub innych placówek. Jednym z zadań takich patroli jest także rozpoznanie rozmiaru problemu bezdomności na terenie Gdańska.
  Przygotowując się do tej akcji, policjanci spotkali się min. z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Omówione zostały i przygotowywane procedury działań w stosunku do osób bezdomnych, dostosowane do miasta Gdańska i do istniejącej bazy placówek pomocowych. Z dniem 1 listopada br. procedury te zaczęły obowiązywać. Mają one usprawnić działania instytucji i pozwolić na skuteczniejszą pomoc osobom bezdomnym.

  Skuteczność tych działań uzależniona jest również od aktywności mieszkańców, dlatego też apelujemy - czytamy w komunikacie KW Policji w Gdańsku - o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą mrozów. Prosimy o informacje dotyczące miejsc przebywania takich osób. Czasami jeden nasz telefon na numer 997 lub112 może komuś uratować życie.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama