W piątek prezydent Komorowski przyjedzie do Słupska, Miastka...

  W piątek prezydent Komorowski przyjedzie do Słupska, Miastka i Człuchowa

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prezydent Bronisław Komorowski przyjedzie w piątek z wizytą do województwa pomorskiego. Odwiedzi Słupsk, Miastko i Człuchów.
  Wizyta głowy państwa na Pomorzu rozpocznie się w samo południe w Słupsku, gdzie będzie on uczestniczył w otwarciu obwodnicy miasta.

  Kolejnym punktem na mapie przejazdu Komorowskiego będzie Miastko w powiecie bytowskim. Na godz. 13.30 w miejscowej szkole muzycznej przy ul. Armii Krajowej zaplanowane jest jego spotkanie z lokalnymi samorządowcami. Wstęp na spotkanie ma tylko 150 zaproszonych osób: włodarze i radni. Dla mieszkańców drzwi szkoły będą zamknięte. Pozostanie im jedynie podziwianie przejazdu głowy państwa.

  Po godzinie prezydent wyruszy do Człuchowa. Tam spodziewany jest około godz. 15. Do tego czasu przedłużone zostaną, rozpoczynające się o godz. 14, uroczystości związane z otwarciem nowego basenu sportowego przy ul. Koszalińskiej (będzie to uroczystość symboliczna, bo pływalnia zacznie działać od 15 listopada). Po przecięciu wstęgi wizyta przeniesie się do pobliskiej hali Zespołu Szkół Technicznych, gdzie prezydent spotka się z 1200 zaproszonymi gośćmi: samorządowcami i przedstawicielami wszystkich gmin. W wydarzeniach przy basenie i w hali nie będą mogli uczestniczyć mieszkańcy.
  - Wynika to ze środków bezpieczeństwa - tłumaczy Aleksander Gappa, starosta człuchowski. - Dla mieszkańców otwarcie basenu z fajerwerkami zaplanowaliśmy na 15 listopada.

  Obecność w Człuchowie zapowiedzieli też minister sportu Adam Giersz, wojewoda pomorski Roman Zaborowski i marszałek województwa Mieczysław Struk. Po około półtorej godziny wizyta w Człuchowie się zakończy. To też ostatni punkt w oficjalnym planie dnia prezydenta.

  Nieoficjalnie wiemy, że Bronisław Komorowski zamierza się też zatrzymać w Chojnicach, a konkretnie w jednym z hoteli pod Chojnicami na spotkanie z pomorskimi politykami. Po nim na odlecieć do Warszawy śmigłowcem ze stadionu Chojniczanki.
  - Chojnic nie ma na oficjalnym planie wizyty prezydenta na Pomorzu - mówi Małgorzata Czerepak z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama