Słupsk: Obligacji mniej i nie

  Słupsk: Obligacji mniej i nie na wydatki bieżące

  Robert Gębuś

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nie będzie emisji obligacji komunalnych na 18 i pół mln zł, jak chciał prezydent Słupska , ale na 6 mln i nie pokryje to wydatków bieżący, a zostanie przeznaczone na inwestycje.
  Słupscy radni podczas najdłuższej w tym roku sesji (trwała 12 godzin), głosami PO i PiS po raz trzeci odrzucili projekt emisji obligacji komunalnych o wartości 18,5 mln zł i zgodzili się jedynie na emisję na kwotę 3 razy mniejszą. Tym samym plan sfinansowania z obligacji wydatków bieżących legł w gruzach. - Stawia to miasto w bardzo trudnej sytuacji - nie kryje Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta Słupska. - Te pieniądze były przewidziane w budżecie, czyli już rok temu.

  Obligacje, wyemitowane w dwóch seriach po 3 mln m. in dofinansują budowę boiska przy ulicy Zielonej, hali sportowej przy stadionie 650-lecia i boiska wielofunkcyjnego. Sfinansują termomodernizację szkół i remont filharmonii. Jednak nie wydatki bieżące. - Może zabraknąć pieniędzy na zapłatę bieżących zobowiązań w spółkach, na energię i inne media - wylicza Anna Łukaszewicz, skarbnik miasta, która nie precyzuje na razie, w jakich konkretnie obszarach zabraknie środków. - Na razie rozmawiamy, weryfikujemy wszystko pod kątem ewentualnych przesunięć - dodaje.

  Wiadomo, że pieniędzy nie zabraknie na wypłaty, jednak Anna Łukaszewicz nie zaprzecza, że pieniędzy może zabraknąć na przykład na zasiłki w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, bo m. in. i tam miały trafić środki z emisji obligacji. -To niewykluczone - ostrzega.

  Podczas sesji radni opozycji po raz kolejny zarzucili nieobecnemu na obradach prezydentowi Maciejowi Kobylińskiemu, że przeszacował dochody do budżetu, wypomnieli nietrafione umowy i bezzasadne wydatki. -To był budżet chciejstwa - mówił Robert Kujawski, radny PiS. - Przy tak rozpędzonych dochodach, łatwo było wydawać pieniądze.

  Anna Łukaszewicz tłumaczyła, że budżet jest aktualizowany na bieżąco. - Rada zgodziła się na taki budżet, a teraz odmawia nam źródła jego finansowania. Rosną subwencje i dotacje, a dochody ze sprzedaży nieruchomości były mniejsze. Podobne kłopoty mają inne miasta - przekonywała.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama