Gdański MOPS będzie szukać nowego dyrektora

  Gdański MOPS będzie szukać nowego dyrektora

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdański MOPS będzie szukać nowego dyrektora
  Jacek Wilczewski oficjalnie przestaje być dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku. Mimo że prezydent miasta podpisał dla niego wypowiedzenie już w grudniu ubiegłego roku, do tej pory nie było okazji, by je wręczyć.
  Gdański MOPS będzie szukać nowego dyrektora
  Wilczewski ciągle przedłużał zwolnienie chorobowe, na które poszedł, gdy nad gdańskim MOPS-em zawisły czarne chmury.

  Miasto miało związane ręce, bo z tego powodu nie mogło rozpisać konkursu na nowego szefa placówki. Teraz to się zmieni.

  - W ciągu pół roku rozpiszemy konkurs na nowego dyrektora MOPS. Jacek Wilczewski odebrał swoje wypowiedzenie - informuje Dariusz Wołodźko z biura prasowego gdańskiego magistratu.
  Pod koniec ubiegłego roku na jaw wyszły nieprawidłowości przy rozliczaniu paliwa ze służbowego samochodu Wilczewskiego. Do prokuratury wpłynęły w tej sprawie dwa zawiadomienia.

  Pierwsze, w którym jako winni zaniedbań wskazani są dyrektor i jego kierowca - złożyło dwóch pracowników ośrodka. Po miesiącu w tej samej sprawie prokuraturę powiadomił MOPS, który wskazywał, że dokumentacja auta była fałszowana. Ostatecznie prokuratura prowadząca sprawę nie dopatrzyła się podstaw, by postawić dyrektorowi zarzuty. Natomiast MOPS po przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania ukarał naganą kierowcę.

  Miasto jednak odwołało Wilczewskiego krótko po tym, jak media sprawę nagłośniły.
  - Nie ma to ze sobą żadnego związku. Wilczewski to świetny fachowiec i na pewno poradzi sobie na rynku pracy. Jego zwolnienie związane było z nowymi zadaniami, przed którymi stoi ośrodek. By je zrealizować, potrzebna jest osoba z innymi kompetencjami - wielokrotnie tłumaczyła Ewa Kamińska, wiceprezydent Gdańska. Od początku maja obowiązki dyrektora pełni Janina Liedtke-Jarema, zatrudniona na czas usprawiedliwionej nieobecności Wilczewskiego.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziękuję

   pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 23

   Panie Dyrektorze dziękuję, za wspólną pracę. Było to dla mnie cenne doświadczenie i mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze się spotkają.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo