Starsi Panowie po mistrzowsku

  Starsi Panowie po mistrzowsku

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Piosenki Starszych Panów, czyli kompozytora Jerzego Wasowskiego i autora tekstów Jeremiego Przybory, są powszechnie zaliczane do najlepszych dzieł gatunku, jakie powstały w XX wieku w Polsce. Popularność tej spółki, porównywalna chyba tylko z popularnością twórczości Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, nie słabnie z upływem lat, mimo że ostatnie wspólne ich utwory pochodzą z początku lat. 80.
  Do grona najznakomitszych polskich piosenkarzy i aktorów, którzy interpretowali piosenki Wasowskiego i Przybory dołączyła jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych Lora Szafran, która wystąpi w Zielonym Dworze w Sopocie z pianistą Bogdanem Hołownią.

  Wspaniały głos Szafran i jej umiejętność tworzenia intymnej atmosfery koncertu zderzy się z pianistycznym talentem i showmańskimi zdolnościami Hołowni, więc efektem tego spotkania będzie najwyższej klasy, wyrafinowana rozrywka.

  Lora Szafran rozpoczęła profesjonalną karierę estradową będąc jeszcze studentką prestiżowego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej, który ukończyła z wyróżnieniem w 1986 r.

  Przed dyplomem występowała z założoną przez kolegów ze studiów grupą Walk Away, z której wywodzą się tak znakomici muzycy jak wibrafonista Bernard Maseli czy saksofalnie onista Bogdan Wendt, a indywidualnie zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W jej karierze praktycznie od początku przeplatają się wątki jazzowy i popowy, artystka ma na swoim koncie nawet Grand Prix festiwalu piosenki Sopot' 90.

  Recital w Zielonym Dworze będzie idealnie pokazywał umiejętności obojga artystów - tradycyjne, świetnie napisane piosenki Starszych Panów mogą doskonale pełnić rolę standardów jazzowych, na tej samej zasadzie jak to się dzieje w światowym jazzie z przebojami z klasycznych broadwayowskich musicali. Elegancka, swingująca muzyka i zachwycające subtelnym humorem i liryką teksty zabłysną nowym blaskiem.

  Sopot, czwartek, g. 20.00, Zielony Dwór, Al. Niepodległości 781, bilety: 50 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo