NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Kolbudy: Nie ma decyzji w sprawie straży Straży Gminnej

  Kolbudy: Nie ma decyzji w sprawie straży Straży Gminnej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  We wrześniu miała zostać utworzona Straż Gminna Gminy Kolbudy. Mimo że kończy się październik, nowa formacja wciąż nie rozpoczęła działalności.
  - Podczas dyskusji z radnymi ustaliliśmy, że nie wypada podejmować decyzji w tak poważnej sprawie tuż przed końcem kadencji - tłumaczy Leszek Grombala, wójt Kolbud. - Tematem straży zajmie się więc nowo wybrana Rada Gminy. Do niej należeć będzie ostateczny głos.

  Radni mogą oczywiście zrezygnować z utworzenia służby, choć pieniądze na ten cel, 300 tys. zł, są zarezerwowane w budżecie.

  Do zadań strażników miałoby należeć przede wszystkim dbanie o porządek w gminie. Wciąż bowiem za dużo worków ze śmieciami ląduje na poboczach dróg i w lasach. Nie wszyscy mieszkańcy podpisali umowy na wywożenie nieczystości stałych, ale sporo odpadów jest też podrzucanych przez gdańszczan. Część osób ma za małe pojemniki, więc nadmiar śmieci porzuca byle gdzie. Bez Straży Gminnej niełatwo też sprawdzić, czy przyłącza kanalizacji sanitarnej wykonano zgodnie z zaleceniami i czy do kolektora sanitarnego nie trafia deszczówka. Za odprowadzanie wód deszczowych na ulicę też można otrzymać mandat.

  W przeciwieństwie do innych formacji tego typu nie przewiduje się na razie kupna radaru i karania kierowców za zbyt szybką jazdę.

  - Z czasem zapewne i do tego dojdzie, ale najpierw stosowne wnioski muszą zostać zgłoszone na zebraniach wiejskich - tłumaczy Leszek Grombala. - Na bieżąco strażnicy powinni natomiast pilnować innych przepisów kodeksu drogowego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama