Gdańsk otwiera siłownię w parku

  Gdańsk otwiera siłownię w parku

  Anna Dąbrowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Będzie można z niej korzystać o każdej porze dnia i nocy. I to za darmo. Już od listopada mieszkańcy Gdańska będą mogli ćwiczyć na świeżym powietrzu w pasie nadmorskim w Parku im. R. Reagana na Przymorzu.
  Sprzęt do ćwiczeń przeznaczony jest do poprawiania koordynacji, krążenia krwi, ale również do treningu siłowego. Znajdą się tam m.in. drabinka, wyciąg górny, wioślarz, podciąg nóg, biegacz, ławka, wahadło czy prasa nożna.

  Nazwy tych przyrządów są znane entuzjastom ćwiczeń na siłowni. Jednak nie jest to sprzęt z pomieszczeń wyciągnięty na otwartą przestrzeń. - Są to obiekty typowo terenowe, odporne zarówno na akty wandalizmu jak i na szkodliwe działanie śniegu czy deszczu.
  Chociaż oczywiście tym pierwszym nie jesteśmy w stanie całkowicie zapobiec. Mamy jednak nadzieję, że okoliczni mieszkańcy będą dbali o to, co jest stworzone z myślą o nich - mówi Anna Dobrowolska z Biura Prasowego Miasta Gdańska.

  Sprzęty do ćwiczeń dla zaprawionych sportowców będą ustawione wzdłuż ścieżki zdrowia, a na pobliskim placu stanie sprzęt kondycyjny.

  Powstanie siłowni ma na celu udostępnienie mieszkańcom terenów zielonych nie tylko do biernego odpoczynku, ale również ma dać im możliwość różnorodnej aktywności fizycznej. - Miasto chce w ten sposób rozbudzić w gdańszczanach ducha dbania o kondycję fizyczną - mówi Dobrowolska.

  To już trzeci obiekt tego typu w Gdańsku. W tym miesiącu otworzono siłownię na terenie zieleńca wypoczynkowego przy ul. Chirona i Biwakowej (Osowa), a na Osiedlu Młodych przy ul. Michałowskiego i Rodakowskiego (VII Dwór) taka siłownia działa już od roku.

  Kontynuacją proaktywnych działań miasta będzie powstanie w przyszłym roku w Parku Reagana trzech tras do chodzenia z kijkami (nordic-walking) o różnej długości i stopniu trudności. Powstanie tam także parking dla rowerów, a plac wypoczynkowy zostanie zadaszony.
  Koszt całorocznej siłowni terenowej w parku to 65 tys. zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama