Sąd nie rozstrzygnął, kto jest właścicielem kamienicy

  Sąd nie rozstrzygnął, kto jest właścicielem kamienicy

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sąd Apelacyjny nie zdecydował wczoraj, czy miasto Gdańsk powinno oddać kamienicę przy ul. Polanki 58 spadkobiercom Augusta Lindhoffa. Rozprawa została odroczona. Spadkobiercy Augusta Lindhoffa i ich pełnomocnik nie stawili się na rozprawie.
  Sąd nakazał powołanie biegłego z zakresu budownictwa, który oszacuje nakłady, jakie miasto poniosło na zarządzanie i remont kamienicy od 1985 roku, wraz z odsetkami ustawowymi.

  - Na dzień dzisiejszy nie możemy zakwestionować prawa spadkobierców, jednak miasto powinno odzyskać wydatki, jakie poniosło na utrzymanie nieruchomości przez kilkadziesiąt lat - powiedział mecenas Roman Nowosielski.


  Miasto szacuje poniesione wydatki na kwotę ok. 500 tys. zł i domaga się jej zwrotu przez spadkobierców w razie wydania im kamienicy. Sąd dał 14 dni na dostarczenie dokumentów potwierdzających koszty poniesione przez miasto.

  Dwóch mieszkańców kamienicy także przedłożyło sądowi pisma z wyliczeniem, ile ich kosztowały remonty w czasie, kiedy byli najemcami mieszkań.

  - Jest to jakieś 27 tysięcy złotych w ciągu 12 lat - powiedział Jacek Maciejewicz. - Grozi nam, że zostaniemy zrujnowani, i przynajmniej to chcemy odzyskać.

  Pełnomocnik rodzin mieszkających w kamienicy nie dostarczył sądowi potwierdzonego notarialnie aktu zrzeczenia się przez potomków Augusta Lindhoffa praw do nieruchomości. Dokument taki nie został znaleziony w miejskim archiwum. 13 czerwca 2007 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku nakazał miastu wydanie nieruchomości spadkobiercom.

  Termin kolejnej rozprawy przed Sądem Apelacyjnym zostanie wyznaczony z urzędu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo