Kandydaci PiS i PO bez partyjnych asów

  Kandydaci PiS i PO bez partyjnych asów

  Artur S. Górski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jarosław Kaczyński

  Jarosław Kaczyński ©T. Bołt

  Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, nie przybędzie na pomorską konwencję wyborczą partii zaplanowaną na niedzielę w Dworze Artusa. Na przeszkodzie stanął sobotni pogrzeb Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, który zginął od kul zamachowca w biurze partii w Łodzi.
  Jarosław Kaczyński

  Jarosław Kaczyński ©T. Bołt

  - Prezes Jarosław Kaczyński musiał zweryfikować plany. Nikt przecież nie mógł przewidzieć, że zdarzy się tak straszna rzecz jak atak na biuro opozycyjnej partii, w którym zginął człowiek - tłumaczy poseł Andrzej Jaworski.

  Miejscowi działacze PiS stanęli przed wyborem, czy przenieść całą konwencję, czy robić ją własnymi siłami. Wybrali to drugie rozwiązanie i zaprosili zwolenników na godz. 15. W niedzielę swoją konwencję będzie miała także gdańska Platforma Obywatelska.

  Na obu konwencjach przedwyborczych gdańscy samorządowcy spotkają się ze swoimi kolegami parlamentarzystami z Pomorza. Nie będzie członków władz krajowych obu partii. Konwencję PiS poprowadzi sekretarz partii w okręgu gdańskim Przemysław Marchlewicz.

  - Konwencję PiS rozpoczniemy hymnem i minutą ciszy po ostatnich tragicznych wypadkach, w których ucierpieli nasi łódzcy koledzy - informuje Jaromir Falandysz, jeden z jej organizatorów, asystent posła Jaworskiego.

  Najpewniej nie przybędzie nikt z komitetu politycznego partii. W sali Dworu Artusa goście będą zapoznawani z PiS-owską diagnozą sytuacji gospodarczej Pomorza. Pomorski program partii zaprezentują m.in. Marian Szajna, koordynator kampanii wyborczej, oraz radni Sejmiku Jerzy Barzowski i Piotr Zwara. Przedstawią się też kandydaci na prezydentów i burmistrzów - m.in. Andrzej Jaworski, kandydujący w Gdańsku, Robert Kujawski, kandydat w Słupsku, Barbara Kamińska, kandydatka w Tczewie, poseł Zbigniew Kozak, kandydujący w Starogardzie Gd., Piotr Meler - w Sopocie, Jerzy Barzowski - w Bytowie i Patryk Demski - w Pelplinie. Goście wysłuchają też ballad patriotycznych w wykonaniu Lecha Makowieckiego.

  W samo południe wystartuje zaś gdańska konwencja wyborcza Platformy. Działacze i sympatycy PO spotkają się w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Konwencję poprowadzi posłanka Agnieszka Pomaska. Wśród gości będzie Sławomir Nowak, minister w Kancelarii Prezydenta RP. Zaproszeni zostali też członkowie komitetu honorowego Pawła Adamowicza, kandydata PO na prezydenta Gdańska. - Zaprezentowany zostanie jego program wyborczy na kolejną kadencję oraz sylwetki kandydatów na radnych miasta Gdańska i Sejmiku - informuje Katarzyna Czerniewska ze sztabu ubiegającego się o reelekcję Adamowicza.

  - Liczymy na obecność kilkuset osób - dodaje Piotr Grzelak, koordynator kampanii.
  Na konwencji PO nie będzie fajerwerków ani części artystycznej. Na wejście i wyjście gości zagra Detko Band.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama