Zapalają świeczki w wirtualnej żałobie po dopalaczach

  Zapalają świeczki w wirtualnej żałobie po dopalaczach

  E. Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Blisko trzy miliony wirtualnych świec płonie na stronie internetowej największego producenta dopalaczy w Polsce. Zniczy - zapalanych za pomocą kliknięcia myszki- przybywa z minuty na minutę. Akcja żałobna dla internautów to wyraz sprzeciwu przedsiębiorców wobec decyzji o zamknięciu sklepów.
  Zapalają świeczki w wirtualnej żałobie po dopalaczach
  Na stronie, którą zrobiono na wzór tej kondolencyjnej po katastrofie smoleńskiej, jest też nekrolog. W oświadczeniu zaczynającym się od nagłówka "Świętej Pamięci dopalacze", ogłoszono koniec działalności firmy oraz podziękowano klientom za "owocną współpracę".

  Są też pretensje skierowane w stronę rządu. "W kraju, w którym przyszło Państwu żyć, takie wartości jak wolność gospodarcza czy swoboda handlu przestały istnieć (...). Na podstawie pomówień i braku jakichkolwiek dowodów, legalnie działająca firma musi ogłosić zamknięcie. Mamy nadzieję, że cała ta farsa będzie dla wszystkich Państwa przestrogą, że Rząd RP jest zdolny do wszystkiego w imię podwyższenia swojego poparcia wśród społeczeństwa" - pisze zespół dopalacze.com.

  Krzysztof Łęcki, socjolog, uważa, że podobieństwo ze stroną, na której można było wpisywać kondolencje po katastrofie smoleńskiej to nie przypadek, a przejaw bezczelności "dopalaczowych twórców".


  Blisko trzy tygodnie temu inspektorzy sanitarni w asyście policji wkroczyli do ponad tysiąca sklepów z dopalaczami w całej Polsce. Wszystkie punkty zostały skontrolowane i zaplombowane. Na Pomorzu zamknięto w sumie 59 miejsc, gdzie handel legalnymi narkotykami kwitł w najlepsze.

  Efekty akcji najlepiej widać w pomorskich szpitalach.

  - W ostatnim tygodniu przypominam sobie tylko jednego takiego pacjenta. Była to osoba, która zaopatrzyła się w środki ze starych zapasów - informuje dr Grzegorz Kurowski, ordynator szpitalnego oddziału ratunkowego w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama