Nowy Dwór Gdański: Dzięki inwestycjom odtworzą centrum...

  Nowy Dwór Gdański: Dzięki inwestycjom odtworzą centrum miasta

  Paulina Strzałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Śródmieście Nowego Dworu Gd. zmienia się nie tylko za sprawą inwestycji prowadzonych przez lokalny samorząd. Miejscowi przedsiębiorcy zagospodarują plac pomiędzy ulicami Sikorskiego, Kopernika i Wejhera. Tym samym pojawia się szansa na odbudowę miejskiego centrum. Powstanie dziesięć szeregowych kamienic, w nich lokale usługowo-mieszkalne.
  Nowy Dwór Gdański: Dzięki inwestycjom odtworzą centrum miasta

  ©Paulina Strzałkowska

  - Po wojnie miasto straciło dawny architektoniczny układ, główny rynek został zniszczony - mówi Mariusz Dziankowski, jeden z inwestorów. - Z tego powodu brakuje centralnego punktu, gdzie skupia się miejskie życie. Myślę, że nasza inwestycja spowoduje, że w Nowym Dworze Gd. odrodzi się coś na kształt centrum z siecią sklepików i innych punktów usługowych. Jest to prywatne przedsięwzięcie, jednak wszyscy właściciele działek zdecydowali się na jeden projekt i jedną wizję właśnie po to, żeby odtworzyć centrum.

  Budowa zbiega się z kompleksowym remontem pobliskich ulic, budową skwerków oraz Parku Historycznego z Muzeum Żuławskim. Wszystkie obiekty sąsiadują ze sobą, a inwestycja prowadzona przez grupę przedsiębiorców jest dodatkowym elementem modernizacji miasta. W ciągu dwóch lat, w miejscu po "dzikich" szopkach, gołębnikach i składzikach, ma powstać dziesięć nowoczesnych kamienic z elementami nawiązującymi do przedwojennej zabudowy.

  Na blisko 2,5 tys. metrów kwadratowych zaplanowano miejsca na sklepy, restauracje i mieszkania.
  - Przez lata ta przestrzeń nie była wykorzystana, okoliczni mieszkańcy zaadaptowali ją na przydomowe zaplecze, co nie wyglądało najlepiej - uważa jeden z inwestorów. - Do początku przyszłego roku planujemy wybudować kamienice w stanie surowym. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania fundamentów. Wokół zabudowań będzie przebiegała jednokierunkowa droga, powstaną też miejsca parkingowe.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama