Piłkarskie mecze derbowe to najlepszy towar

  Piłkarskie mecze derbowe to najlepszy towar

  Jarosław Popek, sekretarz redakcji

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Piąty raz z rzędu Lechia Gdańsk wygrała mecz z lokalnym rywalem, Arką Gdynia. Już na wiosnę rewanż w Gdyni. Wszyscy kibice jednak czekają na przyszły rok, gdy ten wzbudzający, skądinąd słuszne, zainteresowanie pojedynek odbędzie się na nowym stadionie - PGE Arena Gdańsk.
  Piłkarskie mecze derbowe to najlepszy towar
  Ten właśnie mecz odpowie na pytanie, czy rację ma Paweł Adamowicz, który podjął odważną decyzję o budowie gigantycznego obiektu sportowego, czy Jacek Kurski, który zarzuca Adamowiczowi mocarstwowe plany.

  Jeśli na mecz derbowy przyjdzie komplet publiczności, albo prawie komplet (czyli około 35 tys. widzów), będzie świetnie. Jeśli taki mecz będzie świecił pustkami, będzie gorzej.

  Nie ma co ukrywać. Na większość meczów piłkarskich na gdańskim stadionie przyjdzie nie więcej niż 15-20 tys. widzów. To i tak sporo, ale stadion jest przecież ponad dwa razy większy. Dlatego trzeba cały czas podkręcać świąteczną atmosferę i mówić o tym, jak mecze derbowe są ważne.


  Wczorajsze spotkanie, choć było zapowiadane jako reklama piłki nożnej, dzięki której można by było przyciągnąć na stadion tłumy, taką reklamą jednak nie było. Piłkarze z jednej i drugiej drużyny walczyli jak lwy (w pewnym momencie nawet piłkarska walka przerodziła się w prawdziwą walkę wręcz), ale sytuacji pod bramką jedną i drugą, czyli tego, co najbardziej lubią kibice, było jak na lekarstwo. Cóż z tego? Mecz się odbył, stadion był pełen. Sukces.

  Jednak marzy mi się, by derby w Trójmieście były najlepszymi derbami w Polsce. Szkoda, że wczoraj tak nie było (choć brakowało naprawdę niewiele), ale trzeba zrobić wszystko, by w przyszłości wszyscy kibice w Polsce mówili o meczach Arki z Lechią. Takie mecze mogą przyciągać wiele ludzi, którzy nigdy jeszcze na piłkarskiej potyczce nie byli. To znakomity towar, dzięki któremu można zwiększyć przychody piłkarskich spółek, przez co będą one mocniejsze.

  Żeby rozreklamować taki właśnie towar, potrzeba współpracy władz klubowych z Gdyni i Gdańska. Wiem, że to świętokradztwo, ale nie wyobrażam sobie, żeby na PGE Arena Gdańsk zasiadła tylko garstka sympatyków Arki Gdynia.

  Zdaję sobie sprawę z animozji między kibicami obu drużyn. Na czas derbów warto jednak zawiesić broń. Niedzielni kibice to też klienci i nie mogą oni bać się przychodzić na stadion. To także zadanie dla władz klubów. Dzięki temu wygrają razem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Popek "znawca redakcyjny"

   alek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Panie Popek,
   Widać, że za bardzo nie wie pan, o czym pisze. Na wiosnę derby będą miały miejsce na nowym gdyńskim stadionie. I to też będzie wydarzenie. Poza tym, wcale nie jest powiedziane, że w...rozwiń całość

   Panie Popek,
   Widać, że za bardzo nie wie pan, o czym pisze. Na wiosnę derby będą miały miejsce na nowym gdyńskim stadionie. I to też będzie wydarzenie. Poza tym, wcale nie jest powiedziane, że w przyszłym roku derby w Gdańsku odbędą się na PGE Arena. Może być przecież tak (jeżeli Arka nie spadnie), że zgodnie z nowym terminarzem rozgrywek derby znowu (po tych wiosennych) będą miały miejsce w Gdyni. Jeszcze jedno, wiosenny rewanż to już będzie przyszły rok. Z pana artykułu wynika, że jednak nie za bardzo. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama