Sopot: Kawa dla seniora

  Sopot: Kawa dla seniora

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sopot: Kawa dla seniora
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje się do kolejnej edycji programu "Kawiarnia dla Seniora". Ma się rozpocząć pod koniec października. Jeszcze przez dwa tygodnie kawiarnie i restauracje zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać chęć uczestnictwa.
  Sopot: Kawa dla seniora
  To już trzecia odsłona sopockiego projektu. Pracownicy MOPS zapewniają, że cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród starszych mieszkańców. To dla nich okazja, by móc wyjść z domu i spotkać się ze znajomymi np. w kawiarni i wspólnie wypić kawę bądź herbatę. Co ważne, seniorzy płacą jedynie symboliczną złotówkę za gorący napój.

  - Głównym celem tego projektu jest przełamywanie stereotypów dotyczących starości i zachęcenie seniorów do uczestniczenia w życiu społecznym. Jednym z największych problemów osób starszych jest samotność i poczucie izolacji - tłumaczy Agnieszka Niedałtowska z sopockiego MOPS.

  Jak podkreślają organizatorzy akcji - zyskują na niej nie tylko sopocianie, ale także właściciele lokali gastronomicznych. Po sezonie wakacyjnym sopockie kawiarnie, w tygodniu, na ogół świecą pustkami i nie zachęcają przechodniów do wejścia do środka. Obecność w lokalu dodatkowych klientów zmienia często tę sytuację. Gastronomicy, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat uczestnictwa w projekcie, powinni zadzwonić pod nr 58 551 17 10 wew. 37.

  Specjalne karnety, które umożliwiają sopockim seniorom kupno kawy bądź herbaty za 1 zł, będą wydawane pod koniec października. Dokładne informacje będą podawane w MOPS i na stronie www.mopssopot.pl.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama