27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Odpraw się w centrum miasta

  Odpraw się w centrum miasta

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pierwszy w Polsce - leżący poza lotniskiem - punkt odpraw otwarty zostanie w poniedziałek w Gdańsku. Będzie mieścił się w centrum miasta, przy ul. Heweliusza, naprzeciw hotelu Mercure.
  - Od soboty rozpoczniemy testy systemów. Uroczyste otwarcie zaplanowaliśmy na poniedziałek w samo południe. Tego samego dnia będziemy mogli przyjąć pierwszych klientów - informuje Adam Skonieczny, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu gdańskiego Portu Lotniczego.

  Punkt przy Heweliusza będzie otwarty w godz. 8-18. Osoby posiadające bagaż rejestrowany muszą się zgłosić do odprawy najpóźniej trzy godziny przed odlotem. Podróżni bez bagażu - półtorej godziny. Przy ul. Heweliusza pasażerowie otrzymają karty pokładowe, z którymi po przybyciu do Rębiechowa będzie się można udać bezpośrednio do odprawy granicznej.

  Na lotnisko będzie jednak trzeba dojechać we własnym zakresie - nie ma bowiem w planach uruchomienia np. specjalnych busów pomiędzy ul. Heweliusza i Rębiechowem.

  Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie odprawę lotniczą będzie można przejść nie tylko na lotnisku, ale również w centrum miasta. Plany stworzenia podobnego punktu ma Kraków.

  Włodzimierz Machczyński, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, ma nadzieję, że przy Heweliusza odprawiać się będzie co dziesiąty podróżny. W ubiegłym roku było ich w Rębiechowie 1,7 mln (nie licząc podróżnych "tranzytowych"), szacunki na ten rok mówią o 2,2 mln. Punkt odpraw w centrum jest obliczony głównie na obsługę grup.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo