W sercu Starogardu Gd. powstaje biblioteka

  W sercu Starogardu Gd. powstaje biblioteka

  Jacek Legawski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Za dwa lata Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim zyska nowoczesną siedzibę i to na samym Rynku. Miasto przekazało wykonawcy, firmie S-Bud, obiekt po domu handlowym i rusza jego przebudowa.
  - Przygotowujemy plac budowy, prace ruszą jeszcze w tym miesiącu - zapewnia Maria Gabryniewska, zastępca dyrektora S-Bud.

  Inwestycja ma potrwać do 30 czerwca 2010 r. i kosztować ponad 3,7 mln zł.

  - Jestem więcej niż zadowolony z rozpoczęcia prac - mówi Wiesław Proll, dyrektor biblioteki. - To będzie obiekt w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

  I wysoki, na cztery kondygnacje. Znajdzie się w nim miejsce nie tylko dla biblioteki publicznej, zostanie tu także przeniesiona biblioteka dla dzieci i młodzieży. Pozostałe filie będą dalej funkcjonować. Na parterze zostanie zlokalizowana wypożyczalnia dla dorosłych, na piętrze - wypożyczalnia i czytelnia dla dzieci i młodzieży.

  Trzecią kondygnację zajmie czytelnia popularnonaukowa. Czwarta zostanie przeznaczona dla administracji, znajdzie się też tam miejsce na szeroko pojętą informację, internet i salę wystawową.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo