Sopot: Walka przedwyborcza na konferencje

  Sopot: Walka przedwyborcza na konferencje

  Artur Górski, Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jacek Karnowski

  Jacek Karnowski ©archiwum/Tomasz Bołt

  Kandydaci na prezydentów Sopotu walczą na konferencje. Radni na czele, a mieszkańców coraz mniej.
  Jacek Karnowski

  Jacek Karnowski ©archiwum/Tomasz Bołt

  Jak storpedować przedwyborczą konferencję prasową kontrkandydata? Zwołując swoją w tym samym czasie. Konkurenci do fotela prezydenta Sopotu uważają, że taką właśnie taktykę obrał prezydent Jacek Karnowski.

  - Jacek Karnowski boi się konkurencji - ocenia Piotr Meler, kandydat PiS na prezydenta Sopotu. Zdaniem działaczy PiS działania urzędującego prezydenta godzą w zasady uczciwej kampanii wyborczej. - Ponieważ nie uważamy Jacka Karnowskiego za człowieka uczciwego, mogliśmy się spodziewać tego typu działań - oświadczył Przemysław Marchlewicz, sekretarz PiS w okręgu gdańskim.
  - PiS zaprosiło pomorskie media na konferencję prasową. Najprawdopodobniej po uzyskaniu tej informacji, konferencję prasową na ten sam dzień i tę samą godzinę ogłosił, za pośrednictwem miejskich służb prasowych, obciążony zarzutami prokuratorskimi prezydent Sopotu Jacek Karnowski - oświadczył Marchlewicz.

  - Moi konkurenci szukają starcia nie na tym polu, na którym powinni. Następnym razem niech wyślą mi SMS z terminem swoich konferencji. Mówią na nich tak dziwne i ciekawe rzeczy, że chętnie je opublikuję na mojej stronie - odpiera zarzuty Karnowski.

  "Dziennik Bałtycki" nie dał się zwieść i na konferencji PiS był.

  - Krytyczne spojrzenie na dokonania rządzących Sopotem wynika z przesłanek ekonomicznych. Zadłużenie Sopotu sięga stu milionów złotych. Podjęte inwestycje stanowić będą obciążenie finansowe mieszkańców Sopotu przez kilkanaście lat. Efektem 12-letnich rządów ekipy Karnowskiego i całkowitego zaniedbania spraw mieszkańców jest zmniejszenie liczby sopocian o kilkanaście tysięcy. Chcę zaprosić ludzi młodych, stworzyć im warunki do osiedlenia się w Sopocie - deklarował Meler.

  W tym samym czasie podczas konferencji prasowej sopockiej PO i komitetu wyborczego Samorządność, popierających Karnowskiego, przedstawiono "jedynki" na listach wyborczych do rady miasta. Na najwyższych pozycjach znaleźli się dotychczasowi radni Małgorzata Maj, Barbara Gierak-Pilarczyk , Lesław Orski z PO, Maria Filipkowska-Walczuk, Wieczesław Augustyniak i Anna Łukasiak (Samorządność) oraz Marek Bogacki, doradca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Sabina Siezieniewska (S), wiceprezes Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej. Bogacki przyznał, że Warszawa to ciekawe i duże wyzwanie, ale jest związany z Sopotem.
  - Działam tu od prawie 15 lat - deklarował.

  Jacek Karnowski, kandydat Samorządności na prezydenta Sopotu, startuje też na radnego - z ostatniego miejsca listy. Sopocka PO i KWW Samorządność przygotowały osobne listy kandydatów na rajców. To efekt interwencji Donalda Tuska, który po tym, jak sopockie koło jego partii poparło Karnowskiego, stwierdził, że nikt, na kim ciążą zarzuty prokuratorskie, nie może startować do wyborów pod szyldem Platformy.


  Więcej informacji na temat kampani samorządowej 2010 w Sopocie

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale jaja

   Kamil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Nikt już nawet nie jest zainteresowany konferencjami PiS. I bardzo dobrze !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PiS już sam nie wie co robić

   student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   i jak zaszkodzić Platformie. Jacek Karnowski to osoba być może kontrowersyjna ale za to doskonały strateg. Kurski i jego prowokacje to jakaś paranoja, a teraz konferencja prasowa PiS na którą nikt...rozwiń całość

   i jak zaszkodzić Platformie. Jacek Karnowski to osoba być może kontrowersyjna ale za to doskonały strateg. Kurski i jego prowokacje to jakaś paranoja, a teraz konferencja prasowa PiS na którą nikt nie przyszedł to też wina Karnowskiego buahahahahzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama