Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska chce zostać radną

  Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska chce zostać radną

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Matka tragicznie zmarłego posła Przemysława Gosiewskiego wystartuje w wyborach samorządowych. Będzie "jedynką" na liście PiS
  J. Czarnołęska-Gosiewska jest z wykształcenia lekarzem.

  J. Czarnołęska-Gosiewska jest z wykształcenia lekarzem.

  Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska, która szefuje Prawu i Sprawiedliwości w powiecie sławieńskim, zapowiada kandydowanie w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Sławieńskiego. Startuje z listy wyborczej PiS i jest "jedynką" na liście tej partii w okręgu - miasto Darłowo.

  - To bardzo dobra kandydatura - uważa Marek Szanel, rzecznik prasowy powiatowego PiS. - Pani Gosiewska jest motorem różnych poczynań. Począwszy od poprzednich wyborów samorządowych, a skończywszy na uroczystościach w Darłowie w związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Według Szanela, Gosiewska będąc lekarzem pediatrą jest bardzo dobrze znana w lokalnym środowisku.

  - Kandyduję, bo chcę iść śladem mojego tragicznie zmarłego syna i chcę realizować jego linię polityczną - tłumaczy Jadwiga Gosiewska. - Oczywiście w samorządzie trzeba patrzeć szerzej na sprawy lokalne, ale moje doświadczenie życiowe sprawia, że dobrze poradzę sobie na tym polu - uważa.

  Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska to matka tragicznie zmarłego - w katastrofie prezydenckiego samolotu - posła PiS i wicepremiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego - Przemysława Gosiewskiego.
  Jak kandydaturę Gosiewskiej ocenia polityczna konkurencja?

  - To pani doktor, która opiekowała się moim synem, a ten ma teraz 35 lat - mówi Bogdan Siurdyban, przewodniczący SLD z powiatu sławieńskiego. - Znam ją także z protestów ekologicznych, różnimy się jednak w kwestii poglądów na budowę elektrowni atomowej. Siurdyban dodaje, że ta kandydatura mu nie przeszkadza.

  W poprzedniej kadencji Gosiewska też startowała do Rady Powiatu Sławieńskiego, ale wtedy nie została radną.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co ty chcesz kontynuować kobiecino?

   budda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

   jakiś nowy peron? Kasy ci trzeba.... po trupach do celu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama