Gdynia: PiS kapituluje i stawia na Szczurka

  Gdynia: PiS kapituluje i stawia na Szczurka

  Artur S. Górski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdynia: PiS kapituluje i stawia na Szczurka

  ©fot. archiwum DB

  Prawo i Sprawiedliwość obawia się spektakularnej porażki w wyborach prezydenckich w Gdyni. Działacze partii ocenili, że mogą liczyć co najwyżej na trzeci wynik ich kandydata. Partia Jarosława Kaczyńskiego rozważa więc poparcie Wojciecha Szczurka, urzędującego prezydenta miasta.
  Gdynia: PiS kapituluje i stawia na Szczurka

  ©fot. archiwum DB

  Mimo że sam Szczurek nie zabiega o partyjne poparcie, to dla części działaczy pomorskiego PiS to on wydaje się idealnym kandydatem. Wystarczającymi argumentami są wysokie poparcie, jakim cieszy się Szczurek, a przede wszystkim fakt, iż był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  - Nie mamy poważniejszych zastrzeżeń do jego pracy. Poza tym był doradcą prezydenta Kaczyńskiego - argumentuje Przemysław Marchlewicz, sekretarz gdańskiego okręgu PiS, kandydat do Sejmiku w okręgu gdyńskim.


  Szczególnie bolesna dla PiS byłaby ewentualna porażka w starciu z kandydatem SLD Andrzejem Różańskim i kandydatem PO Wiesławem Byczkowskim.
  - Komitet polityczny PiS na razie zaakceptował w piątek listy kandydatów do Sejmiku. Tylko w wyjątkowych sytuacjach przewidujemy zmiany - oświadczył w rozmowie z nami poseł Krzysztof Jurgiel, członek Komitetu Politycznego PiS.

  Na komitecie nie było mowy o ostatecznej rezygnacji PiS z walki o prezydenturę Gdyni. Na razie jednak pewne jest tylko to, że Katarzyna Stanulewicz, dotychczasowa kandydatka rekomendowana przez gdyński okręg PiS w wyborach prezydenckich, ma kandydować też do Sejmiku.
  - Byłam i jestem przygotowana, by stawić czoła moim konkurentom w kampanii prezydenckiej. Sprawa nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona - przekonuje Stanulewicz.

  Rzecznikiem kandydowania Stanulewicz na prezydenta Gdyni była posłanka Jolanta Szczypińska, szefowa okręgu gdyńskiego PiS. Wcześniej typowany był do tego stanowiska gdyński poseł Zbigniew Kozak. Nie krył rozczarowania po tym, jak okazało się, że szefowa okręgu popiera innego kandydata. Kozak lansował więc koncepcję poparcia Szczurka.

  - Nie stawiamy Wojciechowi Szczurkowi warunków i nie liczymy na rozdawanie stanowisk. Jest to po prostu dobra kandydatura. Fakt, że był doradcą prezydenta Kaczyńskiego, przemawia za nim - przekonuje. Jednak sam prezydent Szczurek nie chce, by łączono go z partiami politycznymi.

  - Nie zabiegam o poparcie partii politycznych i o poparciu mojej kandydatury nie rozmawiałem. Nie prowadziłem i nie prowadzę negocjacji politycznych. Moją partią jest Gdynia i odwołuję się do woli i werdyktu mieszkańców. Nie jestem zainteresowany poparciem jakiejkolwiek partii, które swoje polityczne gry prowadzą z perspektywy całego kraju, a nie lokalnych społeczności - argumentuje w rozmowie z nami Wojciech Szczurek. Do poparcia Szczurka przez PiS skłania się mimo to jedna z pomorskich liderek partii Aleksandra Jankowska, "jedynka" PiS do Sejmiku na Powiślu.
  - Prezydent Szczurek jest jednym z najlepszych prezydentów miast, a gdyński samorząd jest jednym z najlepszych w kraju - ocenia.

  Jolanta Szczypińska wczoraj była nieuchwytna. Dzisiaj rozpoczyna swoją kampanię poseł PiS Andrzej Jaworski, aspirujący do fotela prezydenta Gdańska. Pomorska konwencja wyborcza PiS zaplanowana jest na niedzielę 24 października.Gdynia

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dno

   krzysiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 44

   hmm smiech na sali kozak juz zapomnial jak szczurek nazwal go trutniem podczas dyskusji o dalmorze? jakim zerem trzeba byc zeby teraz mowic ze to taki dobry kandydat. w pisie jest balagan i gryza...rozwiń całość

   hmm smiech na sali kozak juz zapomnial jak szczurek nazwal go trutniem podczas dyskusji o dalmorze? jakim zerem trzeba byc zeby teraz mowic ze to taki dobry kandydat. w pisie jest balagan i gryza sie o stolki a rezygnacja to zwyczajnie brak jaj tak jak w calej tej parti moze dalej jeszcze sa na jakis proszkach ale zeby wszyscy ? epidemia np grypa PISzczanka :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To może być prawdziwy pocałunek śmierci dla Szczurka.

   www (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 39

   Powinien jak najszybciej oświadczyć, że nie ma z tą sektą nic wspólnego!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama